Stalag IF Sudauen: piekło pod niebem suwalskim

II wojna światowa obozy jenieckie suwałki zbrodnie wojenne
historia
978-83-87415-44-0
II wojna światowa obozy jenieckie suwałki zbrodnie wojenne

Wiem, że ktoś, kto się nie czuje z Suwałkami (ani ich okolicami) w jakikolwiek sposób związany, nie uzna historii Stalagu IF za wyróżniającą się na tle innych opowieści o podobnej tematyce. Dla mnie jednak to opowieść o tyle niezwykła, że wyżej wspomniany obóz jeniecki znajdował się dosłownie kilka kroków od mego domu (zajmował ok. 50 hektarów), w miejscu gdzie dziś biegną...

• Z wojną w tle
  • Historia , ach historia !!!
  • 52 książki (2011)
  • Moja Ojczyzna - Suwalszczyzna
  • Literatura faktu; historia i reportaż
  • Mam w domu

Dodaj cytat z książki Stalag IF Sudauen: piekło pod niebem suwalskim