Byłem fryzjerem katów

Pamięć Diaspory
Maja Górniak obóz koncentracyjny Józef Seweryn
biografia, autobiografia, pamiętnik
Maja Górniak obóz koncentracyjny Józef Seweryn

Nastąpilo wznowienie tej książki pt.Usługiwałem Esesmanom w Auschwitz szkoda ze nikt o tym nie wspomina :(

Jedna z najbardziej wstrząsających książek o tematyce wojennej jakie przeczytałam.W porównaniu z tym co opisuje autor "piekło Dantego wydaje się być komedią".Prawdziwa,porażająca,smutna.

Książka ujawnia szereg nowych, nieraz bardzo szczegółowych a nawet szokujących faktów, które dotąd mało znane były historykom, zajmującym się dziejami tego największego hitlerowskiego obozu śmierci.Przez swoją pozycję w obozie Pan Józef mógł poruszać się po miejscach w obozie, które były niedozwolone dla nieuprzywilejowanych więźniów.Dzięki temu czytelnik może poznać różne...

Książka, której opisać się nie da - brak słów... Trzeba o tym wiedzieć, pamiętać...

"Tak, słowo bestialstwo jest tutaj na miejscu"

Jest to dokument - zapis bestialstwa niemieckich oficerów, cierpienia i śmierci ich ofiar, z dołączonymi fotografiami i indeksem (krótkie notki biograficzne) niektórych więźniów.

Józef Seweryn - Po kilkakrotnych aresztowaniach, trafił do Oświęcimia. Obnaża prawdę, jaką zapamiętał z tamtych mrocznych lat.

Mówi o...

• Historia
  • Z wojną w tle
  • II wojna światowa
  • Wojenne i Obozowe
  • Biografie, pamiętniki
  • 001. Mam - literatura faktu
  • Lit.faktu

Dodaj cytat z książki Byłem fryzjerem katów