Nr 3273 miał szesnaście lat

Jan Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie biografia, autobiografia, pamiętnik
8322200110
Wydawnictwo Lubelskie
Majdanek obóz koncentracyjny
biografia, autobiografia, pamiętnik
8322200110
Majdanek obóz koncentracyjny

Wstrząsająca.

KSIĄŻKA OPISUJE BESTIALSTWO SS-MANÓW - ALE TAKŻE TO JAK W STRZĘPACH LUDZI - CHODZĄCYCH JUŻ TRUPÓW - SĄ I POZOSTANĄ DO KOŃCA RESZTKI CZŁOWIECZEŃSTWA , MIŁOŚCI , BRATERSTWA I POMOCY ! OBOWIĄZKOWA POZYCJA NA KAŻDEJ PÓŁCE !!!! PRZECZYTAŁEM JĄ JUŻ Z 25 RAZY I PRZECZYTAM KOLEJNE 125. POLECAM W 1000%

Wstrząsająca relacja młodego człowieka z pobytu w obozach koncentracyjnych. To jest prawdziwy heroizm. Czapki z głów.

Jedyne czego szkoda to, że tak nie wiele jest takich książek. Autor bardzo szczegółowo oddaje przeżycia jakich doświadczyli więźniowie Majdanka, i innych obozów koncentracyjnych. Książka dla mnie szczególnie cenna, gdyż mój dziadek przebył prawie taką samą drogę. Polecam wszystkim którzy chcą lepiej poznać historię więźniów Majdanka, Gross-Rosen.

Czytałam ją jako dziecko. To jedna z moich pierwszych dorosłych książek. Wspomnienia z czasów II Wojny Światowej a konkretnie pobytu w obozach zagłady. Trudno mówić, że się "przyjemnie" ją czytało, bo książka oparta na realnych wydarzeniach, które były straszne. Ale warto przeczytać, bo jest naprawdę interesująca.

Mam łzy w oczach, nie wiem jak ocenić tą książkę dlatego daję komplet gwiazdek by uświadomić wszystkim, że jest to pozycja, którą wprost należy przeczytać. Którą każdy szanujący się Polak powinien znać bądź chociażby kojarzyć.
"W oknach ukazały się twarze kobiet.
-Wnuczek Fibichowej wrócił z obozu!
—Z obozu wrócił!"
Nie został nikt ani nie zostało nic a te ostatnie wersy...

Przeczytałam ta ksiazke ok 20 lat temu, majac zaledwie 14... Do tej pory pamietam ją....

To była pierwsza książka tego rodzaju, którą przeczytałam. Ciężko jest ją oceniać. Nie mogę powiedzieć, że jest piękna, bo opisane w niej wydarzenia nie są piękne. Ale zdecydowanie zostanie w mojej pamięci na długi czas. Życie obozowe opisane jest brutalnie, choć wydaje mi się, że to i tak jest nic. To zwykła obozowa codzienność. Czyta się ją ciężko ze względu na...

Ja nie potrafię ocenić tej książki ;) Nie wiem co mam oceniać. Jak się ją czyta, co się w niej dzieje? Tego się nie czyta dla przyjemności. To jest szokujące i wstrząsające po prostu. Opisy takiego bestialstwa, że niektórych rozdziałów nie dało się za jednym razem przeczytać. Polecam. To jest jednak historia Polski, to trzeba znać.
Napiszę jeszcze tylko tak ze swojego...

pierwsza z obozowej literatury...może dlatego taki sentyment.
tyle samo lat co nr 3273 przy pierwszym czytaniu :)
polecam

Dyskusje