Mass Effect: Odwet

Drew Karpyshyn Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mass Effect (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Mass Effect: Retribution
Mass Effect (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Milena Wójtowicz
Mass Effect BioWare

Książka fabularnie nie powala, ale napisana w typowy dla autora sposób, czyta się to szybko i raczej łatwo. Sporo nawiązań do gier i poprzednich książek. Dobrze skonstruowane wątki ze Żniwiarzami i ich spojrzeniem na świat organicznych istot. Dla fanów serii warta do przeczytania

Obowiązkowa pozycja dla każdego prawdziwego fana uniwersum Mass Effect.
Po prostu, to tyle.

Dobre dopełnienie świata gry. Jeśli jesteś fanem Mass Effecta, to z pewnością chciałbyś znać jej treść. Cudów literackich się jednak nie spodziewaj ;)

Przez Cykl 3 książek z uniwersum Mass Effect przebrnąłem około roku temu. Normalnie unikam wszelkiej maści "czytadeł" z gatunku fantasy/sci-fi. jednak tutaj do przeczytania cyklu skłoniła mnie słabość do świata poznanego w grach Mass Effect 1-3. Do cyklu książek mam jednak mieszane uczucia. Z jednej strony cieszyłem się z możliwości spędzenia jeszcze trochę czasu w świecie...

Bardzo mi się podobała :)

Mass Effect! :D

Jestem wielbicielką trylogii Mass Effect, więc po uratowaniu galaktyki zapragnęłam wzbogacić swoją wiedzę o uniwersum zagłębiając się w książki. Dzięki "Odwetowi" możemy trochę lepiej poznać postać Kai Lenga, która grze pojawia się nagle w ostatniej części, to samo dotyczy Kahlee Sanders (którą jednak poznajemy we wcześniejszych częściach serii książek).

Ogólnie historia...

dostałem dokładnie to czego się spodziewałem, książkę na podstawie świata gry, sprawnie napisaną i rozwijającą wątki znane z Mass Effect 2.Solidna pozycja dla fanów uniwersum.

Historia przedstawiona w książce jest ciekawa, jak na powieść ze świata gry. Dobrze został utrzymany klimat Mass Effect, choć brakowało mi głębszego ujęcia tematu. Fabuła skupiała się przede wszystkim na indoktrynacji Żniwaiarzy, Davidzie Andersonie, Człowieku Iluzji i jeszcze kilku postaciach, raczej w samej grze pominiętych.
Do fabuły za bardzo przyczepić się nie można,...

Przyznaję od razu: nie czytałam żadnej książki z serii "Mass Effect" w polskim przekładzie, dlatego moja opinia o książce może być zawyżona - wiadomo przecież, jakiej jakości są polskie wersje książek, seriali i filmów. Ta część okazuje się być najlepszą z serii jak dotąd trzech pozycji książkowych z uniwersum ME. W chwili, gdy piszę tę opinię, dzieli nas jeszcze minimum 10...

• Chcę w prezencie
  • Fantastyka