Ogródek

2009-01-01
2009-01-01
36 min.
dla dzieci opowiadania

Ta książeczka przypominała mi troszeczkę „Zwierzaki i zioła”, ale nieco inaczej ją odebrałam. Tym razem nie przeżyłam żadnej „nostalgicznej burzy”, choć trzeba przyznać, że był to sympatyczny zbiór wierszyków. Wszystkie luźnie się ze sobą łączyły, zupełnie jakby dotyczyły jednego, konkretnego ogródka. Oczywiście był to uroczy ogródek, kolorowy ogródek i może trochę chaotyczny ogródek. Nie można też zapomnieć o pięknych ilustracjach pani Marii Orłowskiej-Gabryś, które przypadły mi tak do gustu, że powędrowały na tapetę w moim telefonie.

Maria Kownacka i Maria Orłowska-Gabryś - coś wspaniałego - do czytania i oglądania!!

Uroczy zbiór wierszyków. Pięknie zilustrowany. Bawi i uczy...pokazuje świat, w którym dziś już mało dzieci żyje, bo ile dzieci ma chruściany płotek naookoło swojego ogórdka, ale może w przyszłości zapragną? Skąd mają się dowiedzieć, że ropucha jest pożyteczna w ogórdku? Mojej prawie 5 letniej córeczce książka się bardzo podobała i chiała przez 2 tygodnie, żeby jej codziennie z niej poczytać. Sama też sobie oglądała obrazki.

Króciutka książeczka przeczytana najmłodszej córeczce, pięknie zilustrowana, napisana pięknym językiem, taka na chwilkę, na parę minut, czyli w sam raz dla najmłodszych. Po prostu urocza :)

• Dziecięce
  • Dla dzieci