Miłość uwięziona w ciszy

Okładka książki Miłość uwięziona w ciszy Sandra Brown
Okładka książki Miłość uwięziona w ciszy
Sandra Brown Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
Unspeakable
Świat Książki
2000-01-01
2000-01-01
837227567X
Anna Pajek
romans morderstwo

Do tej pory przeczytałam już wiele książek autorstwa Sandry Brown, dlatego też wiem czego mogę spodziewać się po napisanych przez nią powieściach. Sandra Brown doskonale łączy elementy thrilleru i romansu. Jej powieści mają zaskakujący koniec i wiele zwrotów akcji. Tego również oczekiwałam od "Miłość uwięziona w ciszy". Niestety trochę się zawiodłam. Czegoś w tej powieści zabrakło. Być może było za mało zwrotów akcji, główni bohaterowie jak dla mnie nie byli zbytnio interesujący. Przeczytałam do końca, ale tylko dlatego, że nigdy nie odkładam nieprzeczytanej książki. Tych, którzy zaczęli swoją przygodę z Brown od tej lektury i nie przypadła im ona do gustu zdecydowanie zachęcam do sięgnięcia po inne powieści tej autorki (np. Wyrok śmierci, Deadline czy też Lustrzane odbicie). Dajcie szansę pani Sandrze, a napewno się nie zawiedziecie :-)

Świetne połączenie thrillera z romansem, bardzo wciągająca fabuła. Polecam, mnie się bardzo podobała :)

Książka bardzo interesująca, o niewidomej dziewczynie, jej synku i jej teściu, pewnym mężczyźnie który zatrudnia się u teścia jako parobek, synowie teścia oskarżeni o morderstwo, starszy szeryf i przedstawiciel banku czai się na kupno rancza, akcja wre ...

„Miłość uwięziona w ciszy” to powieść obyczajowa połączona z sensacją i romansem. Młoda wdowa, głuchoniema Anna Corbet mieszka wraz z pięcioletnim synem Davidem na ranczu swego teścia Delrey’a. Pewnego dnia na ich ziemi pojawia się tajemniczy kowboj poszukujący pracy – Jack Sawyer. Jego przybycie dziwnym trafem zbiega się z ucieczką z więzienia w Tucker dwóch psychopatycznych więźniów. Bezwzględny Carl Herbold chce rozliczyć się z przeszłością i „ukarać” tych, którzy wsadzili go za kratki …
Moje pierwsze spotkanie z Sandrą Brown mogę zaliczyć do udanych. Książka mi się spodobała, zaciekawiła. Autorka umiejętnie wyważyła proporcje między historią z życia wziętą, a motywami sensacyjnymi. Interesująco opisała bohaterów – i tych pozytywnych, budzących sympatię, i tych negatywnych, zepsutych do szpiku kości, przerażających w swym bestialstwie i nienawiści. Najbardziej mi się spodobało, jak Sandra Brown przedstawiła relacje między Davidem i Jackiem, a przeraziło zachowanie Carla Herbolda i jego pomagiera Myrona. Aż strach pomyśleć, że takie typy istnieją w rzeczywistości.

Uwielbiam czytać powieści autorki Sandry Brown pisze wspaniałe,ciekawe obyczajowe o miłości, życiu,,,świetnie napisana,,akcja znakomita trzymała w napięciu.
Historia opowiada o Annie Corbet pięknej, uroczej głuchoniemej kobiecie, wychowuje samotnie małego synka mieszka na ranczu poznaje wędrownego kowboja Jacka Sawyera, który przybywa na jej ranczo sądzi,że ją uchroni przed psychopatycznym mężem, który ją skrzywdził przesiaduje w więzieniu.
Ale boi się, że ucieknie z więzienia i będzie próbować jej zrobić krzywdę, a także dziecku.
Piękna, życiowa powieść bardzo wzruszająca pochłonęłam szybko zachwycona jestem odprężająca lektura zrelaksowała mnie.

Klasyczny styl p. Brow, czyli...Znów ktoś kto kłamie jest bohaterem, a jego bliscy mimo kłamstwa kochają go jeszcze bardziej. Czy tylko ja nie wierzę w taki naciągany koniec, że zawsze kłamstwo jest lepsze niż prawda?

Na półkach: , , , , , , ,

Jakby skrócić te niekończące się i nużące opisy to może zamiast 400 wyszłoby zgrabne 200 stron !

Jego pojawienie się było dość niespodziewane.
Owiane przezroczystą taśmą tajemniczości,wprawiało każdego w lekką niepewność.
Skąd pochodzisz?!
Dlaczego tu?!
Dlaczego teraz?!
Ale te oczy,te oczy nie mogą nieść przecież złego ze sobą...

Jack odmienia życie Anny.
Wprowadził w jej nieme życie dźwięki...
Pomoc,akceptacja,wsparcie,przyjaźń i w końcu miłość.
Ona - matka,kobieta zamknięta w kokonie ciszy,pełna wytwarzanej każdego dnia siły,walczy aby przetrwać.

Tam gdzie kryją się tajemnice,rodzą się i rosną w siłę niedomówienia.
Tam gdzie swe oko kieruje wcielone zło,zalęga się niebezpieczeństwo.
Nie ma czasu na ucieczkę!
Nie ma się gdzie skryć!
Prawda bez skrupułów ukazuje to co najlepsze i najgorsze w człowieku.
Prawda pokazuje pomyłki,z którymi trzeba żyć.

Sandra Brown nigdy nie pisze lekko o miłości.
Widzi tą ciemność,która ciągnie się za każdym z nas.
Widzi tylko ludzi,którzy bez podziału,obierają różne ścieżki w życiu.

Jego pojawienie się było dość niespodziewane.
Owiane przezroczystą taśmą tajemniczości,wprawiało każdego w lekką niepewność.
Skąd pochodzisz?!
Dlaczego tu?!
Dlaczego teraz?!
Ale te oczy,te oczy nie mogą nieść przecież złego ze sobą...

Jack odmienia życie Anny.
Wprowadził w jej nieme życie dźwięki...
Pomoc,akceptacja,wsparcie,przyjaźń i w końcu miłość.
Ona - matka,kobieta...

Z początku tytuł może odstraszać czytelników, którzy unikają czytania romansów. Jednak nie jest to zwyczajna tkliwa historia. Trzyma w napięciu i zaskakuje zakończeniem.

Klasyczny styl Sandry Brown: miłość i zagrażający zakochanym złoczyńca. Wzruszająca historia głuchoniemej kobiety samotnie wychowującej dziecko, a w tle okrutne czyny bezwzględnego kryminalisty, który jej zagraża. Dobrze się czyta, nie nudzi.

• Sandra Brown
  • Spotkanie z mordercą

Dodaj cytat z książki Miłość uwięziona w ciszy