Czar Wielkiej Sowy

Bajki
literatura dziecięca
1986-01-01
Bajki

Cudowna, magiczna książka. Czytałam ją jako 9 - 11 letnia dziewczynka z 6 razy. Zawsze wyobrażałam sobie , że to ja jestem Lelą :) Kupiłam ją na allegro i przeczytałam razem z moją córką. Tak Jej się spodobała, że wracała do niej 2 razy.

Na półkach: , , , ,

Jedna z moich ulubionych książek. Gdy miałam jakies 11 lat dostałam ją na urodziny od mamy. Wyczytana po kilka razy. Osobiście bardzo mi się podobała. Widziałam ta dziuplę oczami wyobraźni i dziewczynkę znosząca trudy zamiany...Piękna i pouczająca opowieść.

Cudowna,magiczna,czytałam ją jako dziecko,przeczytałam moim dzieciom.Szkoda że zapomniana..

Książka ma 173 strony niemniej podzielona jest na rozdziały co pomaga w czytaniu mniejszym dzieciom. Wyczarowany jest tam świat, który może wydać się znany, ale jednak tajemniczy i ciekawy. Jest magiczna, urocza, ciepła, mądra i bardzo obrazowa. Historia pobudza do rozmyślań a także do dowartościowania swojego świata. Dzieje się w lesie wśród pięknych drzew i zwierząt. Z...

Książeczkę wydaną w 1966 roku, znalazłam w swojej bibliotece na półce z książkami oddanymi przez czytelników na tzw. wymianę. Jest to literatura dziecięca, z której już dawno wyrosłam, ale tematyka leśna, która jest mi dość bliska, przekonała, że warto zapoznać się z jej treścią.

Historyjka sama w sobie nie jest zbyt odkrywcza, a jednak ma dyskretny urok. Bohaterką...

Cudowna książka z dzieciństwa. Jak miło się ją wspomina :) Tak naprawdę, to była chyba pierwsza książka, jaką przeczytałam w całości. Bardzo przyjemna, lekka, magiczna, wciągająca. Polecam!!!

Książka niesłusznie zapomniana - nie ma jej w żadnej z 5 moich okolicznych bibliotek, dobrze, że można ją dostać na allegro! Pomimo upływu lat nic nie straciła na aktualności - nadal są dzieci, które uważają, że największe nieszczęście ich życia to konieczność chodzenia do szkoły i narzekają, jak bohaterka "Czaru Wielkiej Sowy", na jedzenie podawane w domu. Bardzo ciekawy...

Czasami starsze książki skrywają w sobie wrażliwą duszę.

Jedna z ukochanych ksiązek dzieciństwa.

Cudowna i magiczna książka dzieciństwa!

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa