Tajemnicze podziemia

Asia - Press
2000-01-01
2000-01-01
podróże Dolny Śląsk

Krótki przewodnik po podziemnych trasach turystycznych rejonu Dolnego Śląska. Autorka stara się pokrótce przybliżyć tło historyczne opisywanych zakątków oraz legendy i podania danego regionu, lecz informacje podane są dość wybiórczo i chaotycznie. Z drugiej strony - książka ma niecałe 200 stron, gdzie tu zmieścić coś bardziej szczegółowego?

Nawiasem mówiąc - gdzie była korekta?! Książka roi się od błędów.

Na uwagę zasługują dokładne informacje o cenie, długości i terminach otwarcia podziemnych tras. Autorka kilkukrotnie uprzedza o niskich temperaturach w podziemiach i konieczności odpowiedniego ubioru, wspomina również trasy niedostępne zwiedzającym, a jedynie doświadczonym badaczom ze specjalistycznym sprzętem.

Podsumowując - moim zdaniem za tę cenę można kupić lepszy przewodnik.

Nawiasem mówiąc - gdzie była...

Lochy, sztolnie i jaskinie tajemnicze które skrywają i budzą ciekawość. Natura i ludzie stworzyli piękno, które warto zobaczyć. Dolny Śląsk cały czas zaskakuje, duża zasługa jest w Joannie Lamparskiej, która podjęła się opisać Dolny Śląsk.

• historia
  • Garnek złota na końcu tęczy - skarby śląskie Joanny Lamparskiej i innych
  • B4t
  • X-Dolny Śląsk

Dodaj cytat z książki Tajemnicze podziemia