Spacer po Lwowie

Sławomir Koper Wydawnictwo: Zapolex turystyka, mapy, atlasy
Zapolex
turystyka, mapy, atlasy

Dzień dobry
pilnie poszukuję książki "Spacer po Lwowie" autor: Sławomir Koper https://lubimyczytac.pl/ksiazka/146418/spacer-po-lwowie Czy ktoś wie, gdzie można ją kupić? a może ma i odsprzeda? Pracuję w Domu Pomocy Społecznej w Warszawie i jedna z moich mieszkanek pochodzi ze Lwowa. W tych szalonych epidemicznych dniach bardzo mocno odezwała się w niej tęsknota. Pytała...

Na półkach: , , , , ,

"Spaceru po Lwowie" nie należy traktować jako przewodnika turystycznego. To raczej sentymentalna podróż po Starym Mieście, w której autor skupia się przede wszystkim na rynku i jego zabytkowych kamienicach, ratuszu oraz okolicznych świątyniach różnych wyznań.
Dużo miejsca Sławomir Koper poświęca też dzielnicy Łyczaków i jej słynnemu cmentarzowi oraz Uniwersytetowi...

Skromna,ale bardzo udana pozycja. Ciekawie się czyta , uzupełniając swoją wiedzę o mieścię,ktöre zna się z opowiadań dziadków.

• Kresy
  • Historia