Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze

Agnieszka OsieckaJeremi Przybora Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
Osiecka Przybora listy
biografia, autobiografia, pamiętnik
Osiecka Przybora listy

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Na całych jeziorach ty*

2 Link do recenzji

Co tu dużo mówić - wycinek z życia wybitnych artystów, w pięknej formie - ich intymnych listów.

Pochodząca z łaciny sentencja przypisuje papierowi cierpliwość. Gdybyśmy jednak poddali go zabiegowi antropomorfizacji, bez wątpienia niejednokrotnie uskarżałby się on na zmęczenie spowodowane koniecznością dźwigania ubranych w słowa trudnych ludzkich przeżyć. Taki papier wówczas można by było (nawiązując do jego chińskiego przodka) określić mianem „wyczerpanego”....

Dla miłośników sztuki epistolarnej - lektura obowiązkowa.
Paniom Magdzie i Agacie oraz Panu Kotowi - po stokroć dzięki!

Cudowna po prostu. Intymna literackość .

Nawet jeśli ktoś nie ma romantycznej duszy, to może przeczytać te listy choćby ze względu na ich artystyczną wartość. Są piękne, czułe, pełne emocji. Można się nimi po prostu rozkoszować.

Książka po której marzy się o powrocie do listownej korespondencji... I ta poezja zawarta w każdym zdaniu... Polecam dla tych, którzy nie lubią specjalnie powieści epistolarnych, żeby polubili, a dla tych co za nią przepadają, ażeby się rozpłynęli.

Piękny zbiór świadectw jak może wyglądać miłość. Polecam!

wzruszające

Tyle czułych słów, tyle wzruszeń! Książka, która mnie porusza i dotyka. Wracam do niej często. Dla wrażliwych dusz

W mojej rodzinie zawsze była i nadal jest przestrzegana tajemnica korespondencji. Ta mocno wdrukowana zasada trochę przeszkadzała mi zaglądać do listów innych osób, nawet za przyzwoleniem adresata. Co ciekawe, nie czułam tego dyskomfortu, zaczytując się w „Listach do Marysieńki” Jana Sobieskiego. Może sprawił to historyczny wymiar korespondencji i kilkusetletnie...

Dyskusje

1 971
    1 807
  • Chcę w prezencie
  • 2011
  • 2014
  • 2018
  • 2012

Agnieszka Osiecka Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze Zobacz więcej