rozwińzwiń

Choroba szalonych słów

Okładka książki Choroba szalonych słów Agnieszka Gorońska
Okładka książki Choroba szalonych słów
Agnieszka Gorońska Wydawnictwo: Kontekst poezja
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
poezja
Wydawnictwo:
Kontekst
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
83-88572-04-0
Tagi:
poezja proza poetycka
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
787
183

Na półkach:

Książka to zbiór wierszy i bajek, gdzie w postacie wcielają się znajomi, przyjaciele, najbliżsi autorki. Jak łatwo się domyślić, całość jest niezwykle symboliczna, metaforyczna i bez znajomości tła… wydaje mi się być niezrozumiała. Lub też – wiele tracąca.

Ciężko mi opisać książkę Agnieszki „Mizuumi” Gorońskiej. Ciężko mi zdobyć się na obiektywizm i ocenić tylko to, co rzeczywiście znalazło się na papierze, bo autorkę znam osobiście (na tyle, na ile Internet pozwala na osobiste znajomości) i w czasach, kiedy ta króciutka książeczka powstawała, byłyśmy dość bliskimi koleżankami – z poprawką na bliskość liczoną w impulsach przesyłanych przez modem. Czytałam jej bloga, na którego podstawie powstała książka, dostawałam umieszczone tam wiersze na gadu-gadu, wymieniałyśmy się mailami. Znałam tło powstawania książki, historie przedstawionych tam bohaterów, inne bajki i opowiadanka, które w zbiorku się nie znalazły… I mam bardzo mieszane uczucia. Wiersze mi się podobają. Może dlatego, że przynoszą na myśl różne wydarzenia i odczucia sprzed tych kilku lat? Minęły zaledwie cztery, a ja mam wrażenie, że to cała epoka… Trochę inaczej wtedy myślałam, trochę inaczej czułam, poezja Mizuumi bardziej do mnie trafiała, bo i ona wtedy była inną osobą, gdzie indziej. Jednak wciąż te drobinki uczuć u wzruszeń pozostały w napisanych wtedy tekstach i wciąż potrafią poruszyć.

Gorzej rzecz ma się z opowiadankami, czy raczej bajkami. Zastanawiam się, czy autorką kierowała chęć zostawienia części swojej prywatności, opowiedzenia swojej historii bez podania jakichkolwiek faktów (choć przecież wszyscy główni zainteresowani wiedzieli, że o nich mowa). Dziwi mnie trochę dobór tekstów, bez znajomości całości wydałyby mi się płytkie i przepełnione symbolami bez większego sensu. Nie ma w nich tej uniwersalności, bo Agnieszka sama w sobie jest nietypową osobowością, a historia Mizuu i Księcia to nietypowa historia o miłości bez miłości. Za mało w „Chorobie” uczuć, za mało prawdziwego życia. Może za mało poezji we mnie? Wolałabym jednak poczytać o Księżniczce-Rycerzynce obserwującej pociągi, które nie przyjechały dla niej…

A Mizuumi nadal pisze. Gdzie indziej, jako inna już osoba (tylko cztery lata? Ciekawe, czy ona w to wierzy…?).

Książka to zbiór wierszy i bajek, gdzie w postacie wcielają się znajomi, przyjaciele, najbliżsi autorki. Jak łatwo się domyślić, całość jest niezwykle symboliczna, metaforyczna i bez znajomości tła… wydaje mi się być niezrozumiała. Lub też – wiele tracąca.

Ciężko mi opisać książkę Agnieszki „Mizuumi” Gorońskiej. Ciężko mi zdobyć się na obiektywizm i ocenić tylko to, co...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2
  • Chcę przeczytać
    1
  • Posiadam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Choroba szalonych słów


Podobne książki

Przeczytaj także