Ucieczka

literatura piękna
Andrzej Szulc
Pi
ucieczka Iran

Najsłabsza pozycja w jego wydaniu. Szkoda, że tak mało napisał. Miał wielki talent.

Kilkukrotnie sprawdzałem w trakcie czytania czy to na pewno autor Shoguna, a już niemożliwe aby był to autor Króla Szczurów. A jednak, ten sam. Owszem książka została wydana pośmiertnie. Jednak jeśli się głęboko zastanowimy i zanalizujemy te wcześniejsze powieści. Istotnie można w to uwierzyć. Niestety ta ostatnia książka, dla mnie jest o niczym. Trudno tu nawet o jakieś...

Wstawiam tylko trzy gwiazdki, ponieważ męczyłam tę książkę miesiąc. W między czasie musiałam przeskoczyć na inną bo ta mnie wykańczała. Sam wątek może i ciekawy, gdyż mamy tu Iran w trakcie walk, do wszystkiego miesza się KGB a w środku brytyjska firma przewozowa (przewozy odbywają się helikopterami). W tej firmie mamy małżeństwa mieszane, piloci z różnych zakątków świata i...

przeczytałam wcześniej wszystkie poprzednie książki autora i byłam zachwycona. z wielką chęcią sięgnęłam o te tę książkę i... zawiodłam się nieco. mało zrozumiała dla kogoś, kto nie zna wcześniejszej części czyli "Whirlwind".
w moim odczuciu tył najsłabsza pozycja z całej serii.

• Beletrystyka
  • Chcę w prezencie