Teczka Hitlera

2005-01-01
978-83-247-1636-4
Barbara Muller-Ostrowska
historia II wojna światowa

Historia III Rzeszy pisana przez Sowietów. Wciągające.

Historia III Rzeszy pisana przez Sowietów. Wciągające.

Nowe wiadomości o Hitlerze z odtajnionych rosyjskich archiwów. Dla mnie to bardziej chwyt marketingowy. Nic nowego nie dowiedziałam się. Mimo to dobrze się czytało jako przypomnienie tego co się wie.

Prawdziwe historyczne arcydzieło

Prawdziwe historyczne arcydzieło

Książka napisana świetnym językiem. Czyta się ją jak powieść. Polecam każdemu zainteresowanemu II Wojną Światową.

„Teczka Hitlera”. Materiały utajnione przez Stalina. Obsesja jednego dyktatora nad drugim? Chęć pokonania silniejszego? Czy bycie największym władca w totalitarnym świecie?▪️Fanatyczna ideologia, za która stało tysiące wiernych i oddanych sprawie ludzi „Führer rozkazał, my słuchamy”!▪️Stalin, długo nie wierzył w smierć Wodza Rzeszy i dlatego zlecił dokładne jej zbadanie▪️Zainteresowany był również, życiem codziennym i osobistym Hitlera▪️Maszynopis zebranych materiałów, nadal znajduje się w Archiwum Prezydenta Federacji Rosyjskiej▪️Dzięki zeznaniom osobistych adiutantów, oficerów SS: H. Linge oraz O. Gunsche, którzy trafili do radzieckiej niewoli, poznajemy życie i działalność Führera. Jego obsesyjną walkę z Narodem Radzieckim, Jego życie, związek z Ewą Braun, aż po ostatnie dni i wydarzenia poprzedzające samobójstwo▪️. Zgromadzone materiały, pokazały jakim człowiekiem był Hitler, obnażyły Jego reżim, ideologie, obsesyjną wiarę w zwycięstwo i brak skrupułów dla poświęcającego się narodu▪️ Berlin walczył do ostatnich dni, ostatniego oddechu, ostatniej kropli krwi▪️ Do bezsensownej walki wkroczył „dziecięcy” odział nieletnich chłopców - Hitlerjugend, oddając swe życie dla idei, wierny „Heil Hitler”▪️ 8. 05. 1945 r., Niemcy skapitulowały. Skończyła się era Trzeciej Rzeszy „A teraz, narodzie niemiecki, daj nam cztery lata, a potem nas osądź i wydaj wyrok”

Niby najnowsze odtajnione informacje o Hitlerze ale czy ja wiem...
Jak dla mnie to tylko chwyt marketingowy.

Niby najnowsze odtajnione informacje o Hitlerze ale czy ja wiem...
Jak dla mnie to tylko chwyt marketingowy.

dobrze napisana książka dokumentująca ostatnie dni w bunkrze, kto ją wcześniej czytał, to film "Upadek" nie zaskakiwał :)

Idealna dla miłośników ciekawostek na temat II wojny światowej.

Idealna dla miłośników ciekawostek na temat II wojny światowej.

Stalin,nie wierzył w śmierć Hitlera!Zlecił przeprowadzenie śledztwa,więc mamy w książce dokładny opis ostatnich dni w bunkrze pod kancelarią Trzeciej Rzeszy.

Dobra książka. Polecam!

Dobra książka. Polecam!