Ten okrutny wiek

83-7311-881-0
historia powszechna XX wiek

Podziwiać autora, korzystać az jego wiedzy i erudycji

Podziwiać autora, korzystać az jego wiedzy i erudycji

Dzięki tej bardzo ciekawej książce uzupełniłem swoją wiedzę na temat wydarzeń, które miały wpływ na wybuch I oraz II wojny światowej. Ponadto dowiedziałem się sporo o historii ZSRR, która mnie bardzo interesowała, oraz ważnych wydarzeniach, takich jak chociażby walki na Węgrzech w 1956 roku oraz wojna w Wietnamie. Ale to tylko część z opisanych w niej historii, które miały wpływ na kształt obecnego świata. Warto pamiętać, że wyszła również druga część tej książki.

Od książek Wołoszańskiego i programów Sensacje XX wieku rozpoczęła się moja przygoda z historią II Wojny Światowej. Mam wielki sentyment zarówno do książek jak i do telewizyjnych audycji Pana Bogusława oraz oczywiście do jego pięknego i niepowtarzalnego głosu :D

Można powiedzieć klasyka. Zawszę lubię wracać do tych pozycji nawet jeżeli nie przeczytam od deski do deski.

Dobra, solidna pozycja znanego popularyzatora historii.
Wydarzenia przedstawione w jasny, przejrzysty sposób.
Sporo pytań, domysłów, aury tajemniczości jak na historię przystało.
Mimo że wiele z tych wydarzeń już znałem chociażby z Sensacji XX-wieku, to i tak warto.
Mnie najbardziej interesowało ZSRR jako pierwowzór późniejszego orwellowskiego "Folwarku Zwierzęcego"

Dobra, solidna pozycja znanego popularyzatora historii.
Wydarzenia przedstawione w jasny, przejrzysty sposób.
Sporo pytań, domysłów, aury tajemniczości jak na historię przystało.

Książka bardzo ciekawa. Autor porusza ważne wydarzenia XX wieku. Dużo uwagi poświęcił ZSRS i Ameryce. Jeśli kogoś interesuje bardziej to co się działo na arenie europejskiej to może być zawiedziony. Nie mniej książka godna uwagi. Można odkryć tajemnice, które po dziś dzień nadal nie są wyjaśnione i skrywają tajemnicę.

Bardzo dobra książka, w której autor przybliża czytelnikowi kulisy ważnych wydarzeń z minionego wieku. Poszczególne wydarzenia, które opisano, miały decydujący wpływ na dalsze losy świata. Bogusław Wołoszański przedstawia, jak czasem niewiele brakowało, a historia świata potoczyła by się innymi torami. Tylko czy te inne tory na pewno byłyby lepsze? Niestety nawet najdokładniejsze analizy autora nie są w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Może być, chociaż inne pozycje Wołoszańskiego bardziej mi odpowiadały.

Może być, chociaż inne pozycje Wołoszańskiego bardziej mi odpowiadały.

Książka dobra, choć w moim wydaniu wiele błędów, literówek.
Do tego pogrubiona czcionka i zewnętrzny margines szerszy niż wewnętrzny - utrudniało to czytanie.
Historia podana w bardzo ciekawy i wciągający sposób. Polecam

Książka dobra, choć w moim wydaniu wiele błędów, literówek.
Historia podana w bardzo ciekawy i wciągający sposób. Polecam

Wartościowa książka. W niej zaczytywałem się w młodych latach, była dla mnie podstawowym źródłem wiedzy o wydarzeniach XX wieku w czasach szkolny. Ale korzystać trzeba ostrożnie - są pewne błędy i dość stronnicze interpretacje.

• historia

Dodaj cytat z książki Ten okrutny wiek