Kochankowie z masakrą w tle

Maria Poprzęcka Wydawnictwo: Stentor sztuka
Stentor
malarstwo historyczne
sztuka
malarstwo historyczne

Do tej pory nie trafiłam na książkę, która łączyłaby na swych kartach literaturę i malarstwo. Przyznam, że podeszłam do lektury dość sceptycznie. Najpierw przejrzałam piękne ilustracje – reprodukcje opisywanych dzieł sztuki, wśród których znaleźć można obrazy takich malarzy, jak: Jan Matejko, Józef Simmler, Artur Grottger czy Eugene Delacroix. Nie bez znaczenia był dla mnie...

O sztuce trochę inaczej.Chcesz poczytać ciekawą historię przed snem o jakimś znanym obrazie? Ta książka będzie idealna.

• Sztuka
  • Historia sztuki
  • Historyczno-sztuczne
  • Ars longa [x]
  • XIX wiek
  • We fragmentach
  • Faktu

Dodaj cytat z książki Kochankowie z masakrą w tle