Sandały rybaka

Morris West Wydawnictwo: WAM Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura piękna
The Shoes of the Fisherman
Jerzy Wolak
WAM
beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska powieść religijna powieści chrześcijańskie fantastyka fantastyka chrześcijańska powieśc religijna
The Shoes of the Fisherman
literatura piękna
Jerzy Wolak
Labirynty. Kolekcja prozy

Książka pod wieloma względami niezwykła, wręcz profetyczna. Nie chce się wierzyć, że autor miał taką intuicję co do historii Kościoła i papiestwa. A jednak, książka powstała w latach 60. Wspaniała lektura, wbrew pozorom nie tylko o papieżu. Powieść ukazuje problemy ówczesnego świata, ludzi Kościoła oraz zwykłych ludzi w nim żyjących. Dzisiaj widzimy konsekwencje tamtych...

Książka ambitna i dosyć trudna. opisuje zarówno polityczne jak i duchowe strony papiestwa.

Jest książką nowatorską o charakterze profetycznym! Została napisana na 15 lat przed wyborem Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Następcą na urzędzie Piotrowym jest tutaj Słowianin pochodzenia rosyjskiego, Kirył Łakota, jako papież, Kirył I. Pierwszy nie-Włoch, którego droga do Rzymu wiodła z syberyjskiej zsyłki i była prawdziwą Drogą Krzyżową.
Jego sylwetka, duchowa...

Dyskusje

• Z biblioteki
  • Labirynty
  • Literatura australijska
  • Amerykańska /Brytyjska
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytane