Listy Lorda Foulgrina

Randy Alcorn Wydawnictwo: WAM Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura piękna
Lord Foulgrin's letters
Jacek Bielas
WAM
beletrystyka chrześcijańska powieść obyczajowa obyczajowe powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie powieść religijna
Lord Foulgrin's letters
literatura piękna
Jacek Bielas
Labirynty. Kolekcja prozy

Tak jak "nieznajomość prawa szkodzi", tak ta książka dobitnie pokazuje, że nieznajomość tych, którzy nieustannie toczą bój o ludzką duszę nie wyjdzie ludziom na dobre. Podziwiam to niezwykłe poświęcenie autora, aby przekazać sposób myślenia i działania szatana. Ale, aby czytelnik mógł skutecznie odpierać ataki zła, musi mieć świadomość, że należy bezzwłocznie wyciągnąć...

Świetna książka dla lubiących i ceniących literaturę chrześcijańską. Wyraźne i mocno zaznaczona walka dobra ze złem. Książka dla czytelników, którzy przyznają się do Bożej obecności w naszym życiu.

Podobna konwencja co "Listy Starego ..." C.S. Lewisa, ale w postaci konkretnej fabuły - bliżej o tym jak Zło wkracza w życie człowieka i przygotowuje go do upadku.

Ogólnie ta książka mnie nie zachwyciła, jednakże są w niej pewne rozdziały, które są niezwykle inspirujące. Bardzo podobały mi się szczególnie te rozdziały poświęcone życiu Jordana, jego przemianie i wpływu na środowisko, na rodzinę.
Same listy Lorda, początkowo były nawet fascynujące, jednak z każdym kolejnym miałam wrażenie, że czytam to samo.

„Listy lorda Foulgrina” to powieść autorstwa Randy Alcorna. Inspiracją do napisania tej książki były „Listy starego diabła do młodego” autorstwa C.Lewisa. Książka ta pochodzi również z mojej ulubionej serii Labirynty.

Bohaterem powieści jest Jordan Fletcher. Ma on żonę Dianę ,dorastającą córkę Jillian oraz czternastoletniego syna Daniela. Ich życie wydaje się być spokojne...

Nawiązuje do powieści C.S. Lewisa Listy Starego diabła do Młodego. Pokazuje mechanizmy zwodzenia ludzi. Bardzo ciekawa:)

Kolejny już raz zagościła w mojej biblioteczce książka z serii LABIRYNTY. Tym razem była to powieść „Listy Lorda Foulgrina” Randy’ego Arcon, powieściopisarza i założyciela organizacji zajmującej się niesieniem pomocy najbardziej potrzebującym. Zainteresował mnie szczególnie opis na okładce i tematyka, jaką autor podjął w lekturze. Czy jednak książka spełniła wszystkie moje...

Książka, którą można przeczytać, ale zbytnio przypominała mi książkę Lewisa "Listy starego diabła do młodego". Sam autor przyznaje się do tego, że inspirował się tą książką. Podobało mi się za to to, że tu obie strony pisały listy, a nie tylko jedna.

Dyskusje

• 2014
  • Przeczytane 2014
  • +
  • ---
  • W mojej osobistej biblioteczce:)

Dodaj cytat z książki Listy Lorda Foulgrina