Listy Lorda Foulgrina

Okładka książki Listy Lorda Foulgrina Randy Alcorn
Okładka książki Listy Lorda Foulgrina
Randy Alcorn Wydawnictwo: WAM Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura piękna
Labirynty. Kolekcja prozy
Lord Foulgrin's letters
WAM
2009-01-01
2009-01-01
Jacek Bielas
beletrystyka chrześcijańska powieść obyczajowa obyczajowe powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie powieść religijna

Okładka książki Biblia w komiksie. Boża historia od początku po wieczność Randy Alcorn, Ben Avery, Art Ayris, Kelly Ayris, Nate Butler, Michael Pearl
Biblia w komik... Randy Alcorn, Ben A...
Okładka książki Spisek Ishbanea Angela Alcorn, Karina Alcorn, Randy Alcorn
Spisek Ishbanea Angela Alcorn, Kari...

Tak jak "nieznajomość prawa szkodzi", tak ta książka dobitnie pokazuje, że nieznajomość tych, którzy nieustannie toczą bój o ludzką duszę nie wyjdzie ludziom na dobre. Podziwiam to niezwykłe poświęcenie autora, aby przekazać sposób myślenia i działania szatana. Ale, aby czytelnik mógł skutecznie odpierać ataki zła, musi mieć świadomość, że należy bezzwłocznie wyciągnąć wnioski z tej lektury.

Podobna konwencja co "Listy Starego ..." C.S. Lewisa, ale w postaci konkretnej fabuły - bliżej o tym jak Zło wkracza w życie człowieka i przygotowuje go do upadku.

Ogólnie ta książka mnie nie zachwyciła, jednakże są w niej pewne rozdziały, które są niezwykle inspirujące. Bardzo podobały mi się szczególnie te rozdziały poświęcone życiu Jordana, jego przemianie i wpływu na środowisko, na rodzinę.
Same listy Lorda, początkowo były nawet fascynujące, jednak z każdym kolejnym miałam wrażenie, że czytam to samo.

„Listy lorda Foulgrina” to powieść autorstwa Randy Alcorna. Inspiracją do napisania tej książki były „Listy starego diabła do młodego” autorstwa C.Lewisa. Książka ta pochodzi również z mojej ulubionej serii Labirynty.

Bohaterem powieści jest Jordan Fletcher. Ma on żonę Dianę ,dorastającą córkę Jillian oraz czternastoletniego syna Daniela. Ich życie wydaje się być spokojne i szczęśliwe,jednak pozory bardzo często mylą. Jordan jest bardzo specyficznym mężczyzną. Pasjonuje go praca,w której nie zawsze gra uczciwie,a od żony bardziej zainteresowany jest swoją asystentką i sekretarką Patty. Główny bohater zaniedbuje rodzinę,jest mu wszystko obojętne,nie ma czasu dla dzieci oraz często bywa agresywny. Jego myśli biegną ku złemu,zaczyna ulegać przeróżnym pokusom,a wszystko to za sprawą mrocznych sił oraz Lorda Foulgrina,który jest jakby prawą ręką szatana. Siły ciemności i siły niebieskie zaczynają toczyć bój o dusze Jordana.

Kto wygra tę walkę? Czy będą to siły dobra? A może jednak zwycięży zło? Jakie zasadzki czekają na Jordana? Jak zniesie to jego rodzina? Czy to wszystko odbije się na jego rodzinie? Jak zakończy się cała historia?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Randy'ego Alcorn'a pod tytułem „Listy Lorda Foulgrina”.

Muszę przyznać,że książka przypadła mi do gustu. Uwielbiam takie powieści. Autor przedstawia czytelnikom dwa światy: dobry i zły. A to jaki wybierzemy zależy tylko od nas. Od samego początku możemy zobaczyć nawiązanie do dzieła C. Lewisa pod tytułem „Listy starego diabła do młodego”. Sam autor przyznaje że właśnie to dzieło zainspirowało go do napisania tej powieści.
Ciekawy,barwny język to kolejny atut powieści. Momentami jest on trudny do zrozumienia,lecz jest to dodatkowe wyzwanie dla czytelnika i uważam to za duży plus. Autor sprytnie przeplata fabułę właściwą z listami tytułowego Lorda Foulgrina. Dzięki temu możemy dowiedzieć się w jaki sposób szatan i jego słudzy próbują kierować naszym życiem i sprowadzić nas na złą drogę. Pisarz porusza w powieści problemu próby opętania oraz zniewolenia przez szatana ludzi w dzisiejszym świecie. Możemy dowiedzieć się,że czasem to co nam wydaje się dobre okazuje się być jednym wielkim podstępem i wcale takie dobre nie jest. Ciekawi skonstruowani bohaterowie to kolejny plus tej powieści. Zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. To właśnie psychika głównego bohatera odgrywa tu znaczna rolę.

Reasumując książkę polecam wszystkim fanom tego typu literatury oraz osobom,które chciałyby przeczytać ciekawą i pełną szatańskich intryg powieść.

Kolejny już raz zagościła w mojej biblioteczce książka z serii LABIRYNTY. Tym razem była to powieść „Listy Lorda Foulgrina” Randy’ego Arcon, powieściopisarza i założyciela organizacji zajmującej się niesieniem pomocy najbardziej potrzebującym. Zainteresował mnie szczególnie opis na okładce i tematyka, jaką autor podjął w lekturze. Czy jednak książka spełniła wszystkie moje oczekiwania? Zaraz się o tym przekonacie:).

Nieco o fabule... Bohaterem jest Jordan Fletcher, zwyczajny mężczyzna, mąż, ojciec i przyjaciel, który stanie się obiektem szatańskich rozgrywek. Na co dzień pochłania go praca, w której coraz częściej stosuje nieczyste zagrywki a współpracownica interesuje go bardziej niż żona w domu. Dla dzieci również nie starcza mu już czasu i coraz bardziej ulega licznym pokusom a jego duszę zatruwa zło. Wszystko to za sprawą tytułowego lorda Foulgrina, przedstawiciela sił nieczystych, który wydając rozkazy swoim podwładnym manipuluje mężczyzną. Jednak wtedy wkracza przeciwstawna siła. I oto rozpoczyna się walka o duszę człowieka, którą będziemy mogli obserwować od strony ziemskiej, boskiej i oczywiście diabelskiej... Jakie pułapki czekają na bohatera? Kto wygra ten pojedynek? Nic nie zdradzę:).

W książce od początku widać pewne nawiązania do „Listów starego diabła do młodego” Lewisa. Nie przeszkadzało mi to, a wręcz bardzo mi odpowiadało. Poza tym fabuła mnie wciągnęła od początku. Z pewnością jest to spowodowane ciekawą historią oraz umiejętnie i realistycznie nakreślonym bohaterom. Może nie jest to szalenie ekscytująca powieść, pełna akcji i napięcia, ale nikt nie powinien się nudzić. Poza tym autorowi nie na tym zależało. Pisarz dotknął szalenie ważnego zagadnienia, jakim jest działalność diabła we współczesnym świecie, który zbiera urodzajne żniwo wśród niczego nieświadomych, zamkniętych na duchową materię osób. Sztuczki jakie stosuje, wyrafinowane intrygi i manipulacje, to zaledwie początek. Książka daje wiele do myślenia w tej kwestii i pozwala spojrzeć na duchową stronę z szerszej perspektywy.

„Listy Lorda Foulgrina” to interesująca pozycja, którą można traktować jak świetną rozrywkę, bądź również jako realną przestrogę przed złem, które tylko czyha na każde nasze potknięcie, aby zadziałać z zdwojoną siłą. Polecam wszystkim ceniącym wątki religijne ciekawie i nienachalnie wplecione w fabułę, jak i tym, którzy lubią w literaturze motywy anielsko-diabelskie. Polecam!!

Moja ocena: 5-/6

Książka, którą można przeczytać, ale zbytnio przypominała mi książkę Lewisa "Listy starego diabła do młodego". Sam autor przyznaje się do tego, że inspirował się tą książką. Podobało mi się za to to, że tu obie strony pisały listy, a nie tylko jedna.

Nawiązuje do powieści C.S. Lewisa Listy Starego diabła do Młodego. Pokazuje mechanizmy zwodzenia ludzi. Bardzo ciekawa:)

Świetna książka dla lubiących i ceniących literaturę chrześcijańską. Wyraźne i mocno zaznaczona walka dobra ze złem. Książka dla czytelników, którzy przyznają się do Bożej obecności w naszym życiu.

• Przeczytane 2014
  • +
  • ---
  • W mojej osobistej biblioteczce:)

Dodaj cytat z książki Listy Lorda Foulgrina