Dotyczy sprawy Bobby'ego T.

Okładka książki Dotyczy sprawy Bobby'ego T.
Joyce Carol Oates Wydawnictwo: Przedświt Seria: Biblioteka Amerykańska literatura piękna
literatura piękna
1992-01-01
Hanna Pawlikowska
zbiór opowiadań

więcej Więcej

To pierwsza książka tej amerykańskiej autorki, po którą sięgnęłam. Jest to zbiór dwunastu opowiadań. Pierwsze z nich - „Dziewczyna” – nie zachwyciło, wręcz zirytowało sposobem narracji, szybkim, chaotycznym. Pomyślałam wówczas, że wbrew pozorom (opowiadania) nie będzie to lektura lekka i przyjemna. Wszystko wyjaśniło się przy kolejnych opowiadaniach. Autorka niejako...

Bardzo dobre opowiadania Oates z początków jej kariery. Cechuje je spora dawka pesymizmu i beznadziei. Zawiłości ludzkiej psychiki przedstawione w mistrzowski sposób. 8,5/10

Zbiór ciekawych i głęboko poruszających opowiadań. Ludzka natura pokazana z psychologiczną wnikliwością. Zero upiększeń. Brak nadziei wpisany w ludzkie losy. Kawał niezłej literatury.

• Literatura amerykańska
  • 2014
  • Pisarz
  • Jednym tchem
  • Może kiedyś przeczytam...
  • Moja biblioteka

Dodaj cytat z książki Dotyczy sprawy Bobby'ego T.