Spełniony sen. Opowieść biograficzna o świętym Janie Bosko

Okładka książki Spełniony sen. Opowieść biograficzna o świętym Janie Bosko Teresio Bosco
Okładka książki Spełniony sen. Opowieść biograficzna o świętym Janie Bosko
Teresio Bosco Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Don Bosco - una biografia nuova.
Wydawnictwo Salezjańskie
1988-01-01
1988-01-01
83-7201-120-6
Anna Gryczyńska
Jan Bosko salezjanie

Piękna książka, o niezwykłym człowieku, który całkowicie poświęcił się wychowywaniu młodzieży- św. Janie Bosko. Naprawdę warte przeczytania.

Kolejna książka potwierdzająca fakt, że święty Jan Bosko był wielkim wychowawcą młodzieży...

Wzruszająca opowieść o patronie młodzieży, w tym również nastoletnich więźniów i ubogich.

Porywająca i często też wzruszająca historia człowieka, który nawet w najtrudniejszych chwilach swojego życia potrafił dostrzec Bożą obecność. Początkowo wydaje się, że to co wydarzyło jest prostą konsekwencją trudnej sytuacji rodzinnej, a podejmowane inicjatywy jedynie próbą przezwyciężenia nowych trudności w drodze do kapłaństwa. Wszystko zmienia się, gdy po święceniach młody kapłan odkrywa znaczenie snu z dzieciństwa - zadanie, do którego powołał go Bóg. Od tej chwili ksiądz Bosko "nie uczynił kroku, nie wypowiedział słowa, nie przyłożył ręki do żadnego dzieła, które by nie miało na celu zbawienia młodzieży... Istotnie, nie troszczył się o nic innego, jak tylko o dobro dusz". Dziwaczny sen z dziewiątego roku życia zaczyna się spełniać. Obowiązkowa lektura dla pedagogów i wszystkich, którzy pracują z młodymi ludźmi.

Pedagogia św. Jana Bosko - coś co mnie zachwyciło, zaintrygowało, urzekło i zmotywowało do głębszej refleksji nad wychowaniem, oraz nieustannym dążeniem do świętości poprzez ofiarowanie siebie drugiemu.
Ks. Bosko cudownym pedagogiem był :)

Ks. Bosko cudownym pedagogiem był :)

• Religia
  • Lektury szkolne
  • Moje książki
  • W biblioteczce

Teresio Bosco Spełniony sen. Opowieść biograficzna o świętym Janie Bosko Zobacz więcej