Romans z kokainą

Okładka książki Romans z kokainą M. Agiejew
Okładka książki Romans z kokainą
M. Agiejew Wydawnictwo: Czytelnik literatura piękna
Роман с кокаином
Czytelnik
1997-01-01
1997-01-01
Leszek Engelking

Okładka książki Literatura na świecie nr 10/1993 (267) M. Agiejew, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Józef Waczków, Eugeniusz Zamiatin
Literatura na ... M. Agiejew, Redakcj...

Rosjanie potrafią pokazać zło ,cierpienie, bezsens życia jak nikt inny. Pewnie dlatego,że doznają tego na co dzień. I to zbyt często. Nie mogłem doczytać do końca. Za bardzo bolało.
ps. Każda, a przynajmniej wiele rosyjskich książek jest zawieszonych w próżni czasowej.Nie ważne kiedy została napisana, zawsze mówi o Rosjanach. To jednak inny (nie gorszy) naród.

Rosjanie potrafią pokazać zło ,cierpienie jak nikt inny. Pewnie dlatego,że doznają tego na co dzień. I to zbyt często. Nie mogłem doczytać do końca. Za bardzo bolało.

Jest w literaturze rosyjskiej coś takiego, że czasami nie można jej przeczytać. Zło (opisane beznamiętnie) jest tak wielkiego kalibru, że wgniata w fotel. Niby literatura ma mówić o ważnych sprawach, ale jak książka nie daje nadziei to ja muszę ją odrzucić - dla swojego dobra. Czy książka jest dobra? Z pewnością tak,ja jednak nie miałem siły jej dokończyć

Przykład tego, jak można lekko pisać o sprawach najcięższych. Inaczej mówiąc treść z piekła rodem w anielskiej stylizacji. I jeszcze mistrzowskie tłumaczenie. To lubię!!!

Książka bardzo wciągająca, choć spodziewałam się czegoś innego po opisie.

Książka bardzo wciągająca, choć spodziewałam się czegoś innego po opisie.

Powieść o gnidzie.

Powieść o gnidzie.

fajna ale dopiero w polowie sie polapalam ze juz ja wczesniej czytalam, wiec moze nie taka fajna

Smutna książka. Takie 'Requiem dla snu' tylko że 80 lat wstecz. Kolejna przestroga przed poprawiaczami rzeczywistości.

Pierwsza połowa nudna.

Pierwsza połowa nudna.

Jedyne co mogę powiedzieć o tej książce to "piękno w beznadziejności"

Jedyne co mogę powiedzieć o tej książce to "piękno w beznadziejności"

• Literatura rosyjska
  • Literatura rosyjska