Akordeonowe zbrodnie

83-7120-552-X
Konrad Majchrzak
Salamandra
Sycylia Nowy Orlean akordeon podróż literatura amerykańska

"Kroniki portowe" czytałam na wdechu. Te powieść, napisaną trzy lata później - z irytacją i zmuszając się, by poznać zamysł autorki.
Fakt, podziwiam ogromną pracę, jaka włożyła w przygotowanie, w zebranie drobnych faktów historycznych i szczegółów geograficznych związanych z losami imigrantów, głównie z Europy osiedlających się od XIX w. w USA, w mitycznej Ameryce.
Autorka...

Książka o zwykłych niezwykłych ludziach.

To chyba jedyna opowiesc, zakonczona w sposob zaskakujacy. Przyzwyczailam sie do twardego losu bohaterow A. Proulx, totez to zakonczenie wywarlo na mnie wrazenie, ktore trwa do dzis...latwiej zyc...

Ameryka, muzyka i akordeony, a szczególnie ten jeden – mały zielony akordeon guzikowy. To on jest tu głównym bohaterem i jego historia jest kanwą opowieści. Zbudowany w II połowie XIX wieku przez ubogiego Włocha, który emigrując do tej „ziemi obiecanej”, przywiózł go ze sobą.
Akordeon zmienia właścicieli. Są nimi potomkowie imigrantów z wielu krajów. Zazwyczaj są to bardzo...

Wymiata!

Dyskusje

• "Jest na półce"
  • Literatura angielska
  • PROULX
  • Przeczytane do połowy...
  • Emigracja, uchodźcy
  • ♥♥ Priorytety ♥♥
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Akordeonowe zbrodnie