Opętani nauką. Na tropie zagadki nowotworów

Natalie Angier Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki zdrowie, medycyna
Natural Obsessions
zdrowie, medycyna
Agnieszka Kloch, Justyna Kubacka
Na ścieżkach nauki
nauka rak nowotwory onkologia medycyna lek genetyka geny

Taka nieco sensacyjna opowiastka, ale jednak już chyba nieaktualna

Książkę czyta się nieźle i w miarę lekko, oczywiście nie uwzględniając fragmentów opisujących mechanizmy komórkowe. Autorka w bardzo przystępny sposób opisuje swego rodzaju wyścig między badaczami, jak również ich zwykłą codzienność.
Szczerze podziwiam naukowców dążących do coraz to lepszego poznania, nie tylko onkogenów, ale także innych problemów.

Po lekturze tej...

Pozycja zdecydowanie nieodpowiednia dla osób oczkujących wiedzy na temat nowotworów, gdyż jest jej tam naprawdę niewiele. Natomiast doskonale oddaje ducha poszukiwań naukowych i znakomicie prezentuje środowisko naukowe, które de facto niczym specjalnym się nie wyróżnia od innych środowisk. Znajdziemy w nim honor, zrozumienie i współpracę, ale również oszustwa, pogoń za...

Opis kompletnie nie pasuje do zawartości książki. Mam wrażenie, że autorka za bardzo skupiła się na osobach naukowców. Nie dowiedziałam się z książki kompletnie nic nowego o medycynie, o nowotworach. Poza tym została napisana w latach 90, a zmienił się w kolejnym wydaniu jedynie wstęp, więc moim zdaniem nie ma co się nawet za nią zabierać, chyba że kogoś interesują...

Raczej rozczarowanie: za dużo biografii za mało medycyny. Znudziła mnie przed końcem.

Nic nie wciągnęło mnie tak bardzo jak ta książka. Towarzyszenie naukowcom w ich pracy, życiu, sukcesach i porażkach. Opis szczęścia i pecha. Wszystko oglądane okiem dziennikarki, pisane językiem dziennikarki, ale przepełnione emocją naukowca. To książka, która bardzo wpłynęła na moje pojmowanie nauki, na moją własną pracę.

• Popularnonaukowe
  • Na ścieżkach nauki
  • Biologia
  • Seria: Na ścieżkach nauki
  • Nauka
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Opętani nauką. Na tropie zagadki nowotworów