Supersymetria. Supersymetryczne cząstki i odkrywanie podstawowych praw przyrody

Okładka książki Supersymetria. Supersymetryczne cząstki i odkrywanie podstawowych praw przyrody
Gordon Kane Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
Na ścieżkach nauki
Supersymmetry: Unveiling the Ultimate Laws of Nature
Prószyński i S-ka
2006-03-16
2006-03-16
Tomasz Krzysztoń, Agnieszka Krzysztoń
popularnonaukowa gordon kane fizyka teoretyczna

Zgadzam się z opiniami, że wiele zjawisk można opisać tylko symbolami matematycznymi, ale można czasem podjąć próbę opisania ich "zwykłym" językiem. Taką próbę podejmuje również Gordon Kane i biorąc pod uwagę poziom abstrakcji tego zagadnienia należy przyznać, że jest to próba udana.

Choć sporo dat i danych jest nie aktualna, książka dobrze przedstawia ideę autora odnośnie supersymetrii. Na minus liczę wychwalanie pomysłu i teorii strun (jak i M-teorii)- naukowiec powinien być sceptyczny.

Dodaj cytat z książki Supersymetria. Supersymetryczne cząstki i odkrywanie podstawowych praw przyrody