Supersymetria. Supersymetryczne cząstki i odkrywanie podstawowych praw przyrody

Gordon Kane Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Supersymmetry: Unveiling the Ultimate Laws of Nature
Tomasz Krzysztoń, Agnieszka Krzysztoń
Prószyński i S-ka
popularnonaukowa gordon kane fizyka teoretyczna
Supersymmetry: Unveiling the Ultimate Laws of Nature
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Tomasz Krzysztoń, Agnieszka Krzysztoń
Na ścieżkach nauki
popularnonaukowa gordon kane fizyka teoretyczna

Zgadzam się z opiniami, że wiele zjawisk można opisać tylko symbolami matematycznymi, ale można czasem podjąć próbę opisania ich "zwykłym" językiem. Taką próbę podejmuje również Gordon Kane i biorąc pod uwagę poziom abstrakcji tego zagadnienia należy przyznać, że jest to próba udana.

Choć sporo dat i danych jest nie aktualna, książka dobrze przedstawia ideę autora odnośnie supersymetrii. Na minus liczę wychwalanie pomysłu i teorii strun (jak i M-teorii)- naukowiec powinien być sceptyczny.

• Popularnonaukowe
  • Na ścieżkach nauki