Władcy Samotności

Parke GodwinMarvin Kaye Wydawnictwo: ALFA Seria: Biblioteka Fantastyki fantastyka, fantasy, science fiction
The Masters of Solitude
Ewa Witecka
Biblioteka Fantastyki

2029

Na półkach: , , , , , ,

Jest to przykład na to jak powinno się pisać książki w stylistyce science-fiction. Wykreowani bohaterowie są niemalże z krwi i kości, koncepcja książki świetna, morał też jest, oraz zaskakujące zakończenie. Analogia do sytuacji Indian Północnoamerykańskich po przybyciu osadników z Europy bije po oczach. Czuć w tym odrobinę antropologicznego zacięcia w stylu Ursuli K. Le...

Moją opinię można znaleźć również na "Zapiskach":

Pamiętam jak kiedyś, jeszcze w poprzednim tysiącleciu (z każdym rokiem brzmi to w moim odczuciu coraz dziwniej) spekulowaliśmy wśród znajomych jak może wyglądać świat za kilka lat, dziesięcioleci, stuleci... Owe wizje w...

Akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości po jakimś kataklizmie, który całkowicie zmienił obraz cywilizacji. Część ludzi mieszka w odizolowanym, zamkniętym dla obcych Mieście. Posiadają zaawansowaną technologię w każdej formie, która umożliwia im między innymi bardzo długie życie.
Poza Miastem ludzie żyją skupieni w plemiona nastawione do siebie pokojowo jednak...

Dobra ,lecz trudna .Ciekawa wizja Ameryki , w tle choćby fanatyzmu religijnego .

Polecam każdemu tę książkę, jedna z lepszych które przeczytałem.
Po przeczytaniu książki czuje jedynie niedosyt ponieważ się skończyła, mimo że zakończenie było zaskakujące chciałbym ujrzeć kontynuacje tej książki.

Czytałem w strachu że niedługo ujrzę zakończenie i będę musiał odstawić tą wspaniałą książkę.

rewelacja każdy powinien ją przeczytać. Niesamowite zakończenie.

Dyskusje

• Fantastyka