Mahomet

Maxime Rodinson Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biografie Sławnych Ludzi biografia, autobiografia, pamiętnik
830602382X
830602382X
Elżbieta Michalska-Novak
Biografie Sławnych Ludzi
Mahomet Orient Islam

W czasach kiedy islam jest modny, a dzieci na placu zabaw krzyczą allah akbar, wypadałoby się dowiedzieć kim był Muhammad, i co wpłyneło że stał się jedną z ważnijszych postaci na świecie, ta książka właśnie przybliża jego postać i życie które prowadził, polecam !

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jeśli miano by ułożyć listę ludzi najpotężniejszych, tj. takich którzy wywarli największy wpływ na dzieje ludzkości, to Mahomet z pewnością znalazłby się w czołówce takiego zestawienia. Zarazem jest on osobą tajemniczą, niezwykle ciężką do opisu i oceny ze względu na małą ilość źródeł i wątpliwość wielu tych, które posiadamy.

Maxime Rodinson podjął się więc niezwykle...

Może gdyby nie islamscy fanatycy, to nie sięgnąłbym po biografię Mahometa, ale krew się polała. Książka bardzo szczegółowo omawia życie i działalność proroka (oddzielić legendy zawarte w hadisach od historycznych faktów to w tym przypadku prawdziwe pole minowe), a autor krytycznie podchodzi do źródeł. Na końcu książki sam przedstawia swoje zdanie na temat proroka i jego...

• Historia
  • Biografie