Kosmiczny sekret Lutego

Okładka książki Kosmiczny sekret Lutego Aleksander Minkowski
Okładka książki Kosmiczny sekret Lutego
Aleksander Minkowski Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Klub Siedmiu Przygód powieść przygodowa
powieść przygodowa
Klub Siedmiu Przygód
Nasza Księgarnia
1967-01-01
1967-01-01

Nikt nie dał tej książce więcej niż 7 gwiazdek, a dla mnie to jedna z ważniejszych książek dzieciństwa. Czytałem ją wielokrotnie, także już jako dorosły i nie zmieniam zdania. Świetna opowieść o przyjaźni, ambicji, odpowiedzialności i wierze w coś więcej niż tylko pieniądze. Nie mogę się doczekać, kiedy dam ją synowi.

Taka wakacyjna książeczka. Na plaży, w lesie, z nudów młody człowiek może po nią sięgnąć dla zabicia czasu. Tajemna szafa pancerna nie kryła w sobie skarbu.

1982

Będąc chłopcem pasjonującym się literaturą SF straszliwie naciąłem się na "Sekrecie" - nie było żadnych przybyszów z kosmosu tylko nudy z otwieraniem kasy pancernej i wojna podjazdowa chłopców z zamożnych domów z chłopcami z mniej zamożnych domów (Autor w pewnym momencie wyjaśnił, że w Polsce Ludowej wszyscy są zamożni i chłopcy zawarli pokój). Teraz może warto przeczytać to jako ciekawostkę młodzieżowo-obyczajową z epoki Gomułki.

Raczej nuda i strata czasu.
Denerwuje "głupota" wątku o nawiązaniu kontaktu z Obcymi.
Denerwują ciągłe ironiczne ukłony głównego bohatera przed różnymi osobami.
Denerwuje taki... hmmm brak przekonania? w tym, co autor pisze.

Czekałem, żeby to skończyć i skończyłem z ciekawości, jak rozwiąże się wątek kosmiczny. Zawiodłem się. Czekać nie specjalnie było na co. Na pewno już do tej książki nie wrócę.

Raczej nuda i strata czasu.
Denerwuje "głupota" wątku o nawiązaniu kontaktu z Obcymi.
Denerwują ciągłe ironiczne ukłony głównego bohatera przed różnymi osobami.
Denerwuje taki... hmmm brak przekonania? w tym, co autor pisze.

Życie nastoletniego pasjonata radiotechniki, ale nie takiej zwykłej lecz przeznaczonej do celów wykraczających poza ziemskie życie, a do tego jak zwykle życie i problemy nastolatków. Miło się czytało.

• Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Z dzieciństwa