Pojedynek: Koci kryminał

Okładka książki Pojedynek: Koci kryminał
Akif Pirinçci Wydawnictwo: Sic! Cykl: Felidae (tom 4) Seria: Powieść kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Felidae (tom 4)
Powieść
Das Duel. Ein Felidae-Roman (2002)
Sic!
2008-01-01
2008-01-01
Małgorzata Rutkowska-Grajek
powieść niemiecka--21 w. koty animal fantasy low fantasy

więcej Więcej

To czwarty tom cenionej wśród kociarzy serii Felidae. Nie czytałem wcześniejszych tomów. Nie czytałem żadnego kociego kryminału, choć wiem, że tworzy je wielu autorów i na zachodzie cieszą się sporym powodzeniem. W sumie nawet nie wiedziałem, czego się spodziewać. Zwykłego thrillera, w którym po prostu roi się od kotów? Jakieś bajeczki, w której niewinny z pozoru kot...

Nie kryminał, a fantasy jak dla mnie. Ogólnie książka niezła ze względu na inny sposób patrzenia na świat. Troszkę rozczarowana jestem, spodziewałam się czegoś lepszego.

Zaczyna się żartobliwie jak uprzednio, niestety nie jest to zwykły kryminał, akcja rozwija się w powieść fantastyczną z przesłaniem. Odrobinę kojarzy mi się z "Wyspą doktora Moreau", którą zresztą słabo pamiętam. Akcja przykuła moją uwagę, powieść, moim zdaniem, ma wartościowe przesłanie, ale ogólnie mnie przygnębiła.

Zaczyna się nieźle. Później jest coraz gorzej. Natomiast sama kulminacja to totalny nonsens. I to delikatnie mówiąc...

• Kocia literatura
  • Kryminał