Wszechświat w obiektywie. Historia Teleskopu Hubble'a

Universe in Focus. The Story of the Hubble Telescope
astronomia, astrofizyka
Michał Czerny, Beata Mazur
astronomia

Stara pozycja jeszcze sprzed drugiej misji serwisowej, ale i tak zachwyca zdjęciami, które już wtedy Hubble - po instalacji COSTARa - robił piękne. To typowy album mający zaciekawić zdjęciami, a do tego dostarczyć trochę podstawowej i ogólnej wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie - w tych dwóch rolach spełnia się znakomicie.

więcej mniej