Jaka to gwiazda?

Okładka książki Jaka to gwiazda?
Michael Vogel Wydawnictwo: Świat Książki astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
Welcher Stern ist das?
Świat Książki
2008-10-03
2008-10-03
Jerzy Gronkowski
kosmos astronomia niebo gwiazdy

Bardzo fajny pierwszy przewodnik dla małoletniego astronoma, napisany prostym językiem, opatrzony ciekawymi ilustracjami i mapami nieba, i zdjęciami planet, gwiazdozbiorów, mgławic, planetoid, czarnych dziur. Z tej książki młody astronom dowie się, jakie są gwiazdozbiory nieba zimowego, letniego, zodiakalne, a jakie widać na niebie przez cały czas. Przeczyta, co to są gwiazdy podwójne i gromady gwiazd, dlaczego komety mają ogony, czym są sztuczne satelity. I co najważniejsze, zdobędzie pierwsze niezbędne informacje, aby rozpocząć pierwsze samodzielne obserwacje.

Dodaj cytat z książki Jaka to gwiazda?