Kopciuszek

Okładka książki Kopciuszek Barbara Dawson Smith
Okładka książki Kopciuszek
Barbara Dawson Smith Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Too Wicked to Love
Da Capo
1999-01-01
1999-01-01
Ewa Górczyńska
romans powieść arystokracja

2088

Tytułowy Kopciuszek był tylko w sukienkach.
Szkoda.

Tytułowy Kopciuszek był tylko w sukienkach.
Szkoda.

Bardzo ciekawa książka, warto przeczytać. Polecam.

Bardzo ciekawa książka, warto przeczytać. Polecam.

Książkę przeczytałam już jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie ale pozostały mi miłe skojarzenia dlatego polecam .

Bardzo intrygujący i przyjemny romans historyczny.
Z niecierpliwością i entuzjazmem czytałam, ale przyznaję się, że w pewnym momencie zaczął mnie nużyć i trochę przekartkowałam go :)

Bardzo intrygujący i przyjemny romans historyczny.

Kiedyś byłam fanką tej serii, teraz strasznie się męczyłam. Podoba mi się to, że dwie dekady temu autorki skupiały sie na przekazaniu czytelnikowi co czuje bohater, jakie emocje nim targają, aktualnie mam wrażenie że w tym gatunku czytelnik sam musi się domyślać dlaczego bohater podejmuje takie a nie inne decyzje. Wracając do "kopciuszka" za wyżej opisane cechy daję gwiazdkę więcej. Natomiast jestem zawiedziona, że głównej bohaterce wszystko uchodzi, bez żadnej rozmowy. Mam wrażenie, że kilka wątków ciekawie rozkręcało fabułę, po czym były zmiatane pod dywan.

Kopciuszek, to bardzo sympatyczny i ciekawie napisany romans historyczny.
Nie jest czymś wybitnym w gatunku, ale czyta się tę historię z przyjemnością i zaciekawieniem. Obfituje ona bowiem w mnogość wydarzeń, przedstawionych w interesujący sposób. Mamy kilka zagadek, rozbudowanych w czasie i wciągających. Mamy sympatycznych, choć nieco przerysowanych bohaterów ( ale to normalne w tym gatunku ) Trochę tajemnic , trochę cukru, ciut goryczy rozczarowań. Jednym słowem, bardzo miły w odbiorze mix, w sam raz na wolne popołudnie. Może nie spędza snu z powiek i nie zmusza do ślęczenia do białego rana, ale i tak lektura mnie wciągnęła na długie godziny i przemówiła do mnie . Jak dla mnie pozycja bardzo dobra

Kopciuszek, to bardzo sympatyczny i ciekawie napisany romans historyczny.

Od czasu do czasu chętnie sięgam po romanse z serii "Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!". Można wśród nich trafić na pozycje zupełnie przeciętne jak i niemal wybitne... Ta plasuje się gdzieś pośrodku, może nawet bardziej w kierunku tych drugich...
To moja pierwsza książka Barbary Dawson Smith. I nie rozczarowałam się. Początkowo sztywna i pruderyjna bohaterka z czasem uległa metamorfozie i zdobyła moją sympatię. I nie tylko moją... ;)
Powieść obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji, nie jest zbyt przewidywalna, a niekiedy skrzy się poczuciem humoru:

-Ufam, że obaj jesteście dyskretni.
-Dyskrecja to moje drugie imię - oświadczył Keeble.
Duxbury spojrzał na niego zaskoczony.
-Jak to? Przecież na drugie masz Henryk.

Styl autorki przypadł mi do gustu. A "Kopciuszka" uważam za godnego polecenia - oczywiście jeśli lubicie takie powieścidełka :)

Ksiazka wypatrzona przez przypadek w bibliotece i dobry wybor.Musze przyznac ze romanse historyczne maja cos w sobie.Kopciuszek ma wartka akcje i wzrusza do samego konca .

Szczerze polecam, ksiazka wciaga, nie jest az tak przewidywalna,a bohaterowie daja sie lubic. Kiazki tej autorki, bynajmniej te, ktore przeczytalam, godne sa polecenia.

Na półkach: , , , , , ,

opinia 2014
Czytałam ją już wiele razy i za każdym razem czyta mi się niesamowicie przyjemnie, bardzo odpowiada mi styl autorki, potrafi słowem wzbudzić wszystkie emocje, w czasie lektury byłam zła, rozbawiona, momentami współczułam. Jednak najbardziej w tej książce lubię rodzące się uczucie bohatera, poznawanie go, odkrywanie jego tajemnic. Wiem jak wszystko się kończy, a i tak czytam z zapartym tchem. Dobra książka mimo oklepanej tematyki.

opinia 2013. (22.10.13)
Świetny romans, jeden z moich ulubionych:)
W moich oczach te typowo kobiece czytadła dzielą się na trzy grupy: takie, które się szybko czyta i szybko się o nich zapomina, takie które "męczą" dłuższy czas i o nich też się szybko zapomina oraz takie, które są bardzo wciągające i pozostają w pamięci na długo:).
Kopciuszek zdecydowanie należy do tej trzeciej grupy:) nawet jak czytałam po raz..kolejny.. nie mogłam się od tek książki oderwać.:) Przyjemna, zabawna przepełniona namiętnością i wielką miłością lektura:)

opinia 2014

• Romans historyczny