Obrazy naszego umysłu

Miriam Boldyn-Fitzgerald Wydawnictwo: Sonia Draga nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Pictures of the Mind
978-83-7508-284-5
Marek Fabin
Sonia Draga
obrazy naszego umysłu
Pictures of the Mind
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
978-83-7508-284-5
Marek Fabin
obrazy naszego umysłu

W tej książce jest opisanych wiele interesujących badań, wiele przypadków i doświadczeń, które sprawiają, że zmienia się punkt widzenia na niektóre kwestie. Taka chociażby otyłość - kto by pomyślał, że często ściśle jest ona związana ze złym funkcjonowaniem naszego mózgu? Ale to, co najbardziej ucieszyło mnie z przeczytania tej książki, jest wiadomość, iż nasz mózg posiada...

Na półkach: , , , ,

No cóż... książka sama w sobie bardzo ciekawa, dość szeroko prezentująca najnowsze badania z zakresu neurobiologii i zadająca kilka niepokojących pytań m.in. o to, czy człowiek jest odpowiedzialny za swoje czyny oraz gdzie (i czy w ogóle) jest gdzieś dusza.

Dość ciężko się czyta ze względu na formę - dużo odniesień do badań naukowych i jakichś klinicznych przypadków, mało...

Nie mogłem uwierzyć w to co czytałem. Kobieta leżąca 5 lat w stanie LIS, jak to możliwe ? Jakie cierpienie musi przezywać taki człowiek ? Książka inspirująca do przemyśleń nad kruchością ludzkiej istoty.

Dyskusje

• Neuronauka
  • Naukowe
  • Popularno-naukowe
  • Popularnonaukowe
  • Kognitywnie
  • Neurobiologia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Obrazy naszego umysłu