O Lechu, Czechu i Rusie

1983-07-01
30 min.
podanie biały orzeł bracia wędrówka Lech Czech Rus Gniezno

Okładka książki Listy, listy, listy Czesław Janczarski, Juliusz Makowski
Listy, listy, ... Czesław Janczarski,...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. Księga ósma Jan Brzechwa, Czesław Janczarski, Jerzy Kierst, Lucyna Krzemieniecka, Hanna Łochocka, Małgorzata Musierowicz, Zdzisław Nowak, Artur Oppman, Joanna Papuzińska
Poczytaj mi, m... Jan Brzechwa, Czesł...
Okładka książki Zasypianki Paweł Beręsewicz, Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Agnieszka Frączek, Dorota Gellner, Dorota Głośnicka, Czesław Janczarski, Lech Konopiński, Urszula Kozłowska, Janina Porazińska, Ludwik Starski, Ewa Szelburg-Zarembina, Danuta Wawiłow
Zasypianki Paweł Beręsewicz,&n...

Dobra książka dla maluchów na dobranoc lub w ramach nauki historii (skąd orzeł w herbie). Każdy z nas, dorosłych, miał styczność z tą legendą w dzieciństwie - warto przekazać ją młodszym pokoleniom

Legenda o początkach państwa polskiego ubrana w wierszowaną opowieść i uzupełniona przepięknymi ilustracjami. Początki mojej fascynacji historią wywodzą się między innymi od tego niewielkiego dziełka. Ciekawie przedstawiona historia trzech braci, ich zmagania się z przeciwnościami losu i przepięknym zakończeniu całej opowieści.
Serdecznie polecam.

Serdecznie polecam.

Ze względu na piękne rysunki i opisy koni to była jedna z moich ulubionych lektur wczesnego dzieciństwa. Do tej pory pamiętam spore fragmenty wierszowanego tekstu. Świetne!

Była krótka jak wszystkie moje książki ale cóż, raz się żyje

Była krótka jak wszystkie moje książki ale cóż, raz się żyje