O Lechu, Czechu i Rusie

Wydawnictwo Łódzkie
podanie biały orzeł bracia wędrówka Lech Czech Rus Gniezno
literatura dziecięca
podanie biały orzeł bracia wędrówka Lech Czech Rus Gniezno

Dobra książka dla maluchów na dobranoc lub w ramach nauki historii (skąd orzeł w herbie). Każdy z nas, dorosłych, miał styczność z tą legendą w dzieciństwie - warto przekazać ją młodszym pokoleniom

Legenda o początkach państwa polskiego ubrana w wierszowaną opowieść i uzupełniona przepięknymi ilustracjami. Początki mojej fascynacji historią wywodzą się między innymi od tego niewielkiego dziełka. Ciekawie przedstawiona historia trzech braci, ich zmagania się z przeciwnościami losu i przepięknym zakończeniu całej opowieści.
Serdecznie polecam.

Ze względu na piękne rysunki i opisy koni to była jedna z moich ulubionych lektur wczesnego dzieciństwa. Do tej pory pamiętam spore fragmenty wierszowanego tekstu. Świetne!

Była krótka jak wszystkie moje książki ale cóż, raz się żyje

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa