W osiemdziesiąt dni dokoła świata

Juliusz Verne Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Podróże z Verne'em [Zielona Sowa] powieść przygodowa
Le tour du monde en quatre-vingts jours
powieść przygodowa
Mieczysława Wójcik
Podróże z Verne'em [Zielona Sowa]
podróż Europa Ameryka Azja zakład przygody obyczaje statek kolej

Klasyka, lekka, zabawna. Sprawia, że aż chcę się wyrwać z monotonii i codziennej szarości. Jak śpiewał Fisz "zwiedzać świat, zwiedzać cały świat"

czasami lubię sięgną po książkę rekomendowaną dzieciom lub młodzieży, podobała mi się

Powieść Juliusza Verne`a została wydana po raz pierwszy w 1872 roku. Należy do cyklu powieści fantastyczno-podróżniczych Niezwykłe podróże. Nie wiem czy jest jeszcze ktoś, kto nie zna w podstawowych zarysach treści tej książki?
Głównym bohaterem jest Fileasz Fogg - około 40-letni, samotny Anglik. Mieszka w Londynie. Nie wiadomo o nim nic bliższego. Ma ogromną fortunę,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ach, ruszyć teraz w podróż! Chociaż na kilka dni, nie musi być od razu osiemdziesiąt :) Uroczy klimat tej książki na parę godzin przeniósł mnie w dalekie kraje. Na razie musi wystarczyć :)

14 kwietnia - 3 maja 2020 r.

Książka przygodowa, klasyk. Czyta się lekko i przyjemnie. Zdecydowanie polecam nadrobić, jeżeli ktoś jeszcze po nią nie sięgnął.

Głównym bohaterem lektury jest Fileas Fogg - angielski bogacz mieszkający przy Saville Row w Londynie. Pewnego razu Fogg w klubie zakłada się o kilkadziesiąt tysięcy funtów ze znajomymi, że okrąży świat w ciągu 80 dni. W podróz wyruszył ze swoim służącym Passepartout. Między czasie dochodzi do kradzieży w banku na wielkość 50000 funtów. Fogg jest głównym podejrzanym w całej...

Klasyka, lekka książka.

książka opowiada o podróży dookoła świata.Moją ulubioną postacią jest pan Fogg

Rewelacyjna i pełna niesamowitych przygód podróż dookoła świata :) Za sprawą impulsu pewnien dżentelmen nazwiskiem Fogg przyjmuje wyzwanie i chce okrążyć świat w 80 dni... ale czy uda się to w te 80 dni? W 1872 roku? Bez dzisiejszej techniki? Mając po drodze tyle przeszkód?
....choć znałam tą historie z dzieciństwa, to przyznam szczerze, że powróciłam do niej z niezmierną...

8 748
    1 827