Wyspa skarbów

Okładka książki Wyspa skarbów
Robert Louis Stevenson Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Klasyka w Nowych Szatach powieść historyczna
powieść historyczna
1947-01-01
Data 1. wydania:
1993-01-01
Andrzej Polkowski
Robert Louis Stevenson literatura młodzieżowa Roberto Innocenti Andrzej Polkowski

Co za akcja! Co za przygoda! Czyta się z zapartym tchem. Niby to jest przygodówka dla dzieci, a jednak jest napisana bardzo uniwersalnie. Tylko Stevenson mógł tego dokonać!

Bardzo udany powrót do lat dziecięcych. Piraci, skarby, statki, czego chcieć więcej. Zwłaszcza jeśli się czekało (będąc małym chłopcem), na magazyn "Morze" i jego czołówkę z piosenką piracką (telewizor na full i jedziemy). Polecam nawet, jeśli nieco "trąci myszką". Dla osób starszych w tłumaczeniu Birkenmajera, młodszym chyba lepiej do gustu przypadnie...

Fajna przygodówka, idealna na długie zimowe wieczory.

Bardzo przeciętna, tak jak ktoś napisał, bez polotu, płytka. ciężko się skupić na tym co się czyta.

Całość jest niejako opowieścią jednego z bohaterów. Ciekawa piracka historia, napisana jednak bez polotu, często niemal jak sprawozdanie, bezuczuciowo, co na dłuższą metę nuży.

Super książka ☺️ Szkoda, że jej nie przeczytałam w dzieciństwie. Ale jest super ❤️ Tyle mądrych przekazów w przeciekawej fabule.

Książka, którą powinienem przeczytać z 30 lat temu, ale czego jednak nie zrobiłem i teraz trochę żałuję. Niemal wszystko, to co by sprawiło, że czytałbym tę książkę z wypiekami jako dzieciak teraz w najlepszym razie przyjmowałem ze wzruszeniem ramion. Z jednym wyjątkiem: postać Długiego John Silvera wciąż jest wielowymiarowa, wciąż ciekawi. Klasyka, trochę trąci myszką, ale...

Klasyka, może nie smakuje tak samo dobrze jak za pierwszym razem ale trudno się temu dziwić. Jednak niezmiennie pozwala hulać wyobraźni.

Klasyka powieści przygodowej. Bardzo przyjemna, lekko napisana opowieść, w której się całkiem sporo działo, aczkolwiek nie wciągnęła mnie tak mocno jak się spodziewałam. Oglądałam kiedyś serial na postawie tej książki, który mi się bardziej podobał. Niemniej jednak warto przeczytać, tym bardziej, że jest dosyć krótka. Świetna lektura na wakacje.

Przeczytałem książkę jednym tchem. Jeśli ktoś interesuje się morzem, oceanami czy piratami to ta pozycja zdecydowanie będzie dla niego i nie powinien czytelnik się zawieść. Można się cofnąć do czasów nastoletnich i podstawówki, kiedy to człowiek częściej używał wyobraźni aniżeli teraz. Sam chciałbym się znaleźć na statku "Hispaniola" i przeżywać różne przygody morskie z...

3 480
    1 295