Bo wiesz...

Okładka książki Bo wiesz... Piotr Kołodziejczak
Okładka książki Bo wiesz...
Piotr Kołodziejczak Wydawnictwo: Borgis literatura piękna
Borgis
2009-01-01
2009-01-01
978-83-85284-89-5
powieść zdrada życie małżeństwo

"Czy warto poświęcić udane małżeństwo dla wielkiej miłości?"
"Czy warto wierzyć w miłość od pierwszego wejrzenia?"

Te pytania porusza nam autor w swoim dziele.Temat może i banalny ale jakże na czasie.Dziś w dobie szybkiego tempa życia,postępu cywilizacji i jakże nowoczesnego trybu życia warto na chwilę przystopować i zadać sobie te i wiele podobnych pytań.
Dziś ludzie nie zastanawiają się często jak należy postępować,by żyć moralnie,zgodnie z zasadami i aby nie zranić drugiego człowieka.Każdy myśli tylko o tym jak jemu ciężko i jak chciałby aby to wyśnione życie wyglądało.
Tak samo wygląda historia młodego małżeństwa opisana w tej książce.Grażyna z Jankiem są wydawałoby się młodym małżeństwem z niespełna rocznym stażem.
On-głowa rodziny stara się pracować ile może by zapewnić swej młodej i kapryśnej żonie godne życie.Stara się przy tym robić to co lubi i co jest jego pasją.Pomimo tego,że ma mało czasu na życie prywatne uważa ,że żona jest u jego boku szczęśliwa i również go kocha.
Ona-Pani domu,żona,niepracująca gospodyni nie umie cieszyć się z tego co ma.Wie ,że mąż ją kocha ale ma ciągle do niego żal i pretensje o niezbyt dostatnie i luksusowe życie.Chciałaby być bogata,rozpieszczana i mieć życie pełne wygód.Sama jednak nie chce pójść do pracy by zmienić ten stan.
Sytuacja nagle zmienia się ,gdy Grażyna pewnego dnia zaprasza męża do kawiarni i oznajmia mu,że go zdradziła.Jej ulżyło.Jemu zaś zawalił nagle się cały świat.
Wtedy poznajemy historię całego romansu.Zaczyna się niewinnie od spotkania dawnego kolegi ze szkoły.Grażyna zakochuje się w nim a jeszcze bardziej w tym kim jest jej znajomy i jaki status majątkowy przedstawia.
Pomimo tego wszystkiego cała akcja książki do końca jest nieprzewidywalna i trzyma Czytelników w napięciu.Jest bardzo prawdziwa i zaskakująca -tak samo jak nasze życie.

Zapraszam na https://karolalovebook.blogspot.com/

"Czy warto poświęcić udane małżeństwo dla wielkiej miłości?"
"Czy warto wierzyć w miłość od pierwszego wejrzenia?"

Dziś ludzie...

Grażyna i Janek są małżeństwem z rocznym stażem. Wiedzie im się tak, jak wielu innym, młodym ludziom ,,na dorobku"- nie mogą sobie na wszystko pozwolić i korzystać z życia tak, jakby chcieli.
Poczciwy i staroświecki (jak jego imię) Janek jest masażystą w ekskluzywnym ośrodku sportowym. Pracuje od rana do wieczora na utrzymanie swoje oraz leniwej i przygłupiej Grażynki, w której jest ślepo zakochany.
Grażynka- rzecz jasna- ani myśli o podjęciu jakiejkolwiek pracy. Siedząc całymi dniami w domu i pomstując w myślach na męża, który ,,nie zapewnia jej życia na odpowiednim poziomie", usilnie szuka rozrywki i sposobów na szybkie podniesienie jakości swojej egzystencji jak najmniejszym wkładem sił.
Tak oto, spacerując pewnego dnia pomiędzy półkami w supermarkecie, Grażyna spotyka swojego kolegę z dzieciństwa- Pawła.
Przystojny, bogaty i szarmancki Paweł jest zupełnym przeciwieństwem Janka. Grażyna szybko straci głowę dla młodego kochanka, który będzie traktował ją jak ,,księżniczkę". A potem...
Ale to już przeczytacie sami.

Ja po lekturze książki mam tylko cichą nadzieję, że małżeństwa takie jak Grażyna i Janek w rzeczywistości po prostu się nie zdarzają a jeśli nawet- są naprawdę niewielkim odsetkiem wszystkich.
Jakoś nie chce mi się wierzyć w istnienie dobrodusznych i naiwnych Janków, którzy są gotowi na zmiatanie każdego pyłku sprzed stóp swoich leniwych Grażynek i złego słowa nie dadzą o swoich żonkach powiedzieć. Te- większość czasu spędzając w domu,przed telewizorem- nic, tylko piłują swoje pazurki i marzą o romansach rodem z oglądanych, brazylijskich telenoweli.
A kiedy jakimś cudem spełnią się ich pragnienia i takie uniesienie im się przytrafi- ich mężowie zachowają się jak książkowy Janek.

,,Bo wiesz..." to jedynie strata czasu. Na szczęście tak bardzo nieodczuwalna, bo książka jest krótka. Szybko się ją czyta i zapomina.
Nie polecam.

Historia jest opowiedziana z męskiego punktu widzenia przez mężczyznę, bardzo dobrze napisana jest książka.
Grażyna i Janek są małżeństwem od ponad roku mają poukładane, szczęśliwe życie, są bardzo szczęśliwym i kochającym się małżeństwem, posiadają wygodne, przytulne mieszkanko.
Pewnego dnia Grażyna mówi swojemu partnerowi, że go zdradziła dopuściła się zdrady.
Janek wybacza swojej żonie zdradę.
Ja bym nie wybaczyła takiej potworności, zdrady nie byłabym by w stanie to jest podłe i okrutne.
Żeby kobieta zdradzała faceta, takiego wspaniałego, dobrego, który ją bardzo kocha.
Kobiety są gorsze od mężczyzn takie jest moje zdanie co myślę o tym.

"Bo wiesz" to książka bardzo dobra, świetna i poruszająca przeczytałam szybko tą książkę!!!!

Janek...

Oj, słabiutkie to, słabiutkie... Historyjka pasowałaby do gazety typu "Cienie i blaski życia" czy jakoś tak...

przeczytałam, bo byłam ciekawa zakończenia. nie porwała mnie jakoś szczególnie, ale też nie zniechęciła do siebie. taka.. poprawna. poprawnie napisana - o życiu, prawdziwym życiu.

Słaba pozycja.. temat banalny i opisany niestety grubo ciosanymi zdaniami. Jest o uczuciach, ale mimo iż są skomplikowane, to szorstki język nie pozwala ich odczuć prawidłowo. Niestety nie przypadła mi ta książka do gustu.

Niezmiernie wciągająca, życiowa książka. Po prostu się w niej zakochałam.

Niezmiernie wciągająca, życiowa książka. Po prostu się w niej zakochałam.

Mocne 2/10.

Mocne 2/10.

Jastarnia

Jastarnia

• Recenzenckie
  • Wygrane w konkursach
  • Prawdziwe Historie
  • W kolejce do przeczytania :)
  • KNDL