Ziemia, planeta ludzi. Pilot wojenny. List do zakładnika

Okładka książki Ziemia, planeta ludzi. Pilot wojenny. List do zakładnika
Antoine de Saint-Exupéry Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Seria Kieszonkowa PIW klasyka
klasyka
Seria Kieszonkowa PIW
Terre des hommes; Pilote de querre; Lettre a un otage
Państwowy Instytut Wydawniczy
1977-01-01
1977-01-01
Zbigniew Bieńkowski
Saint-Exupery lotnictwo esej humanistyka literatura francuska XX w.

więcej Więcej

Kolonialny zachwyt nad możliwościami podróży samolotem. Sztampowość fraz i szarzyzna fabuły nudzi do bólu. Ta książka to nieopierzony nielot. Strata czasu po prostu.

Jest jak nałożone na siebie półprzeźroczyste, cienko rozciągnięte błony, osłaniające jakiś świetlisty twór w środku, którego nie można dostrzec dopóki nie odwinie się każdej z tych błon po kolei.

Proza napisana poetyckim piórem. Niezwykle dokonania człowieka opowiedziane w zwyczajnych słowach. Autor pokazał wielkość człowieka, jego możliwości przekraczania własnych granic w ekstremalnych warunkach. Z książki tchnie cała osobowość autora: jego nieskończona empatia i zrozumienie drugiego człowieka oraz zachwyt nad otaczającym światem (z lotu ptaka można się najpełniej...

Książka bardzo trudna, jednak zawiera wiele pięknych przemyśleń i stwierdzeń.

• Przeczytane w ubiegłym wieku
  • Dawno, dawno temu...
  • Psychologia
  • Przeczytane dawno temu
  • Obyczajowe

Antoine de Saint-Exupéry Ziemia, planeta ludzi. Pilot wojenny. List do zakładnika Zobacz więcej