Niewidzialny

The Unseen
horror
Renata Szaranek
Horror [Phantom Press]

nie wiem czy ta książka to nie wyżyna Guy'a. naprawdę fajnie się ją czytało.

W oczekiwaniu na zapowiedzianą niedawno "Rzeź" nadeszła pora na lekturę "Niewidzialnego", który okazał się pulpową, ale wyjątkowo wręcz udaną wariacją na temat "Dr Jekylla I Mr Hyde".

Młody, zamożny dyrektor lokalnego banku ulega ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Jego życie wisi na włosku, przechodzi śmierć kliniczną, przez dłuższy czas podpięty jest do szpitalnej...

Jestem mile zaskoczony.To jedna z nielicznych książek Smitha którą faktycznie mogę nazwać dobrą literaturą.
Pomysł na fabułę jest dość banalny-Dyrektor banku ocierają się o śmierć i jakims cudem wstępuje w niego duch psychopaty,pod wpływem którego Ed stopniowo zaczyna się zmieniać.
Nie było dużo flaków i gęsto ścielących się trupów ale dość silnie przejawia się motyw...

W wieku ośmiu lat okładka tej książki była moim największym koszmarem, dziś w wieku czternastu lat sięgnęłam po nią z zakurzonej półki w pokoju gościnnym mojej babci. Co się okazało? Książka jest zupełnie przeciętnym horrorem przy którym podczas czytania ani razu nie przeszedł mnie dreszcz. Jest idealnym wyborem na deszczową pogodę kiedy za oknem pada deszcz a czytelnikowi...

Jedno z bardzo niewielu strawnych dzieł pana Smitha.

"Niewidzialny" Smitha to chyba jedno z lepszych jego dokonań. Nie ma w tej książce tylu bzdur i nielogicznych zachowań bohaterów co w niektórych powieściach autora. Nie jest jakoś specjalnie krwawo. Mamy za to sporo perwersyjnych smaczków o podtekście seksualnym. Z czego Guy jest dobrze znany.
Jeśli zaś chodzi o historię to jest banalnie prosta,a streszczenie jej możemy...

Wulgarność i przemoc...Jak ktoś lubi taki klimat to pewnie książka się spodoba. Dla mnie osobiście za obleśna.

Książka mnie zaskoczyła tym że był lepsza niż myślałem. Wydawała się typowym horrorem klasy B, ale mimo to bardzo dobrze mi się ją czytało i poszło mi dość szybko ;)
Krwawa, trochę wulgarna, i dziwny temat horrory ale mimo wszystko jest okey.

A tu się Smith podjął próby napisania czegoś podchodzącego pod thriller. Tak sobie to wyszło.

Moja ulubiona książka tego autora. Krwawa i bezkompromisowa. Polecam wszystkim fanom literackiego gore.

• Horror
  • Książki