Opowiadania o miłości, szaleństwie i śmierci

Horacio Quiroga Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy klasyka
Cuentos de amor, de locura y de muerte
Zofia Wasitowa
Państwowy Instytut Wydawniczy
Opowiadania miłość szaleństwo śmierć literatura iberoamerykańska literatura urugwajska
Cuentos de amor, de locura y de muerte
klasyka
Zofia Wasitowa

Opowiadania czytam po raz drugi i po raz drugi mam ogromą przyjemność. Quirogi nie znałam, sięgnęłam po tę książkę na wyprzedaży bibliotecznej, ponieważ zaciekawił mnie tytuł, i okazało się to świetnym strzałem w ciemno.
Opowiedzieć o czym? O miłości, szaleństwie i śmierci. Czasem o wszystkim na raz. Quiroga robi to tak, jakby przychodził w odwiedziny do znajomego i,...

Jedne lepsze, inne słabsze, ogólnie spoks

Na półkach: , , , , , , ,

Jeśli dzisiaj lub jutro spotkasz tę książkę, kup ją i zacznij czytać.
Oczywiście, nie wszystkie opowiadania są bardzo dobre. Są nierówne, kilka poruszyło mnie niesamowicie, inne już zapomniałem. Tytuł doskonale zapowiada zawartość, nie będziesz zaskoczony/a.
Po przeczytaniu ostatniej strony kołacze mi w głowie jedno zdanie: nigdy nie zadawałem sobie sprawy, że miłość tak...

• Literatura argentyńska
  • Posiadam - do przeczytania