Bogini z tygrysem. Wspomnienie o Kaszmirze

83-7311-766-0
Rafał Lisiński
Kaszmir pamiętniki indyjskie

więcej Więcej

Wspaniałą książka, mimo iż pokazuje nam odległy Kaszmir, jaki już dziś nie istnieje - można poczuć zapach potraw, miękkość paszminowych szali, poczuć emocje, jak gdyby było się tam, wewnątrz tej malowniczej opowieści.

Zapraszam do przeczytania mojej opinii:

2067

Szczerze - nie tego oczekiwałam po tytule. Myślałam, że przeniosę się do pięknego regionu Indii jednak książka Sudhy Koul nie zrobiła na mnie piorunującego wrazenia jakiego się spodziewałam. Opisy przytłumiły ogień opowieści o trzech pokoleniach hinduskiej rodziny - dość długo trwało abym mogła przebrnąć przez tą lekturę. No cóż mnie nie powaliła na kolana wręcz przeciwnie...

2041

Książka nie spełniła moich oczekiwań. Nie udało się autorce przenieść mnie do przepięknego Kaszmiru. Niestety.

Przepiekna saga rodzinnna umiejscowiona w Kaszmirze w okresie historycznym dla niego bardzo trudnym.Soudha opisuje realia zycia rodziny hiduskiej przez trzy pokolenia .Pokolenie jej babci zyje w spokoju i zgodzie z muzułmanami ,sasiedzi są wobec siebie zyczliwi ,czuję się przede wszystkim Kaszmirczykami i nie jest ważne jaką religię wyznają .Kaszmir jawi sięjako piękna...

• Indie
  • Literatura faktu