Lew Macedonii

David Gemmell Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Opowieści greckie (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Lion of Macedon
Ewa Wojtczak, Dariusz Wojtczak
Zysk i S-ka
heroic fantasy Gemmell Sipstrassi Parmenion Sparta Ateny Grecja starożytność Aleksander Wielki Filip Macedoński Leonidas
Lion of Macedon
Opowieści greckie (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Ewa Wojtczak, Dariusz Wojtczak

Po przeczytaniu dosyć dobrego cyklu fantasy „Saga Drenajów” postanowiłem sięgnąć po inne książki Gemmela. Padło na cykl „Opowieści greckie”.
Plusy:
- pomimo, że o czasach Aleksandra Wielkiego napisano wiele, ta książka też jest na swój sposób ciekawa i inna;
- realistyczne pokazanie życia młodego bohatera Parmeniona, stratega, jego walka o zaistnienie w brutalnym świecie;
-...

[recenzja pierwotnie ukazała się na moim blogu:
http://zapomnianypokoj.blogspot.com/ ]

David Gemmell to brytyjski pisarz, którego twórczość przeżywa w naszym kraju renesans. Niedawno nakładem wydawnictwa Rebis ukazało się wznowienie świetnej trylogii o wojnie trojańskiej. To dobrze, że tak dobry pisarz powoli zdobywa uznanie w oczach polskich czytelników. Sam Gemmella...

Jak 99% książek tego autora. REWELACJA. Polecam

rewelacja

Początek-niezły, choć stereotypowy. Parmenion-znienawidzony w Sparcie, obiecuje sobie zostać wielkim wodzem i zniszczyć swoją ojczyznę przez którą tyle wycierpiał. Liczyłem, że książka będzie tylko zawierać elementy fantasy(tak jak w cyklu trojańskim), niestety im dalej od bitew i wojen robi się z tego fantasy pełną gębą. Wielka miłość Parmeniona umiera, ale jednak żyje,...

Starożytność oczami Gemmella wydaje się realna i bliższa niż kiedyolwiek. Uwielbiam jego podejście i niezwykła umiejętność splatania tego co udokumentowane w historii oraz tego, co mogłoby się wydarzyć...

Książka bardzo fajna, od dziecka fascynowałem sie mitologią greków i rzymian a teraz odkryłem zupełnie nowe spojrzenie na to zagadnienie.

• Fantastyka
  • Fantasy