Skarb Czyngis-Chana

Okładka książki Skarb Czyngis-Chana Clive Cussler, Dirk Cussler
Okładka książki Skarb Czyngis-Chana
Clive CusslerDirk Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 19) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Dirka Pitta (tom 19)
Treasure Of Khan
Amber
2007-01-01
2007-01-01
Maciej Pintara
archeologia odkrycie skarb

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Diabelskie wrota Graham Brown, Clive Cussler
Diabelskie wrota Graham Brown, Clive...
Okładka książki Zamachowiec Clive Cussler, Justin Scott
Zamachowiec Clive Cussler, Just...
Okładka książki Sztorm Graham Brown, Clive Cussler
Sztorm Graham Brown, Clive...

Kontynuacja przygód Dirka Pitta wraz z jego kolegami, współpracownikami oraz dorosłymi już dzieciakami.
Oczywiście dużo się dzieje.
Począwszy od jeziora Bajkał poprzez zatokę perską , Hawaje , a skończywszy w górach Mongolii.
Tak się działo, że prezydent Mongolii osobiście dziękował Pittowi. No i uratował świat od sztucznie wywoływanych trzęsień ziemi.
A ropa płynie swoim tokiem jak zawsze.

Oczywiście dużo się dzieje.
A ropa płynie swoim...

Gdy świat staje na krawędzi kolejnego kryzysu, tym razem energetycznego zawsze na posterunku jest NUMA i jej charyzmatyczny szef Dirk Pitt oraz jego zastępca Al Gordino.
Kolejna pełna energii część cyklu Clive Cusslera tym razem przenosi nas do Mongolii gdzie nasi bohaterowie stają szranki z potomkami Chyngis Chana.
Autor miał niesamowitą wyobraźnię, której nie bał się przelać na papier. Dzięki temu kolejni czytelnicy stają się jego fanami . Połączenie historii , trochę nauki ( a przynajmniej fantastyki naukowej ) , i jedziemy z koksem ....

Autor miał niesamowitą wyobraźnię, której nie bał się...

Tym razem jest lepiej niż w dwóch poprzednich tomach. Schemat przygód typowy dla Cusslera, także tradycyjnie już od kilku tomów autor wplata samego siebie w przygodę. Oczywiście Dirk-superman znowu ratuje świat przy pomocy nadzwyczajnych możliwości i zupełnie "przypadkiem" odkrywa zaginione skarby.
Jak zwykle przyjemna odskocznia od poważniejszych tytułów w sam raz na zakończenie roku.

Jak zwykle przyjemna odskocznia od poważniejszych tytułów w sam raz na...

To już 19 tom tej serii, czytam i czytam. Z jednej strony ciągle jestem ciekawy jaki wątek Cussler wykorzysta. Tym razem pada na Imperium Mongolskie. Czyli jest punkt zaczepienia przygód rodziny Pitt-ów. Podchodzę do tej prozy naprawdę lekko, ale ilość absurdów w tej pozycji, to nawet mnie przerosła. Wg mnie jedna z najsłabszych książek o Dirk-u. Teraz czas na "Akrtyczną Mgłę"

Typowa cusslerowska opowieść ( ten autor stworzył już chyba swój własny styl ) zaczynająca się w czasach historycznych, by następnie wylądować we współczesności. No i niezawodny Dirk Pitt walczący tym razem o zachowanie równowagi w handlu ropą na świecie, a nie jako przy okazji szukający grobowców Czyngis Chana i Kubaj Chana. Miła odskocznie od tzw cięższej literatury , pełna przygód czytających się lekko i przyjemnie ( ja są nawet opisy JAWY i UAZ-a ). I dla tej swobody i lekkości warto sięgnąć po taką lekturę.

kolejna doskonale opisana przygoda Polecam

kolejna doskonale opisana przygoda Polecam

Niesamowita książka. Jestem mile zaskoczona bo to pierwsza jaką czytałam tego autora. Polecam wszystkim lubiącym tajemnicę i przygodę.

przeczytane 11 rozdziałów

przeczytane 11 rozdziałów

Nie ma jak stary, dobry Cussler. Jego książki można brać w ciemno i czytać, zawsze jest ciekawie. W tej jest taka mała ciekawostka - autor umieścił w powieści samego siebie! W którym momencie nie powiem, to trzeba przeczytać samemu.

Super się czytało, jak zawsze. Polecam

Super się czytało, jak zawsze. Polecam