Statek ze wschodu

Okładka książki Statek ze wschodu Bente Pedersen
Okładka książki Statek ze wschodu
Bente Pedersen Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Raija ze śnieżnej krainy (tom 7) fantasy, science fiction
Raija ze śnieżnej krainy (tom 7)
Skipet fra øst
Ringier Axel Springer Polska
2008-01-01
2008-01-01
Izabela Krepsztul-Załuska

Ja przepraszam, ale muszę dać tyle gwiazdek. Zakupiłam całą serię, 40- tu części "w ciemno". Kiedyś zapoznałam się z pierwszą i marzyłam, aby dowiedzieć się co dalej z główną bohaterką. Po nabyciu kompletnej kolekcji nie chciałam słuchać podszeptów rozsądku, że to na pewno za dużo, że nie dam rady, że na pewno się znudzę i? Ciągle chcę więcej. Oto skończyłam przed chwileczką tomik siódmy. Na okładce mamy twarz oglądającego się za siebie Reio, który zyskuje na swej atrakcyjności niebotycznie po tym jak poznajemy jego szlachetny charakter. Widzimy też stęsknioną za nim Maję. Właśnie przy tej okazji napiszę, że okładki są pięknie zrobione. Nie ukazują zbyt wiele, ale trafiają w sedno tematu. Bardzo subtelne i celne w przekazie. Co do opisów z tyłu okładki- nie czytam, bo zawierają treść fabuły w okrojeniu, ale zdradzają co się wydarzy aż do połowy książki, a nawet w jej 70%. Z zasady nie czytam jakichkolwiek opisów okładkowych, chyba, że jestem niezdecydowana czy książkę przeczytać. Myślę, że opisy po to właśnie są- aby zachęcić do przeczytania książki niezdecydowanych.
Książka trzyma poziom. Zaskakuje! Trzyma w napięciu, wzbudza emocje. Są wakacje, więc choć w swej głowie, to przygód przeżywam bez liku. W pierwszych kilkudziesięciu nawet stronach nie spotkacie Raiji. Za to dowiecie się o dramatycznych losach Reijo i Mikkala. Jak sobie radzi Raija z malutką Idą, Knutem, niepokorną Mają i przysposobioną córką Elise? Mnie wzruszył do łez moment, w którym Jewgienii ofiarowuje Raiji... Nie napiszę! Jeśli ktoś czytał- ja akurat tu płakałam jak bóbr. Sama czegoś podobnego doświadczyłam i dziwię się jak Ona, Autorka to potrafi? Też przeżywała takie chwile? Pięknie pisze. Od razu sięgam po tom ósmy! Muszę się dowiedzieć czy... Nie mam pojęcia gdzie opowieść mnie zaprowadzi.
P.S. Książka dla Pań, które lubią seriale, serie i nie lubią rozstawać się z bohaterami, do których się przywiązali. Idealna seria dla tych, którzy chcą zaprzyjaźnić się na bardzo długo z bohaterami.

• Raija
  • Raija ze śnieżnej krainy
  • Sagi skandynawskie
  • Literatura skandynawska
  • Sagi

Dodaj cytat z książki Statek ze wschodu