Intryga

Okładka książki Intryga
Amanda Quick Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura piękna
literatura piękna
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Mischief
Da Capo
2002-11-01
2002-11-01
Anna Maria Nowak
intryga eksperyment spadek hrabia amanda quick

więcej Więcej

Amanda Quick to mistrzyni tego gatunku

Jak bardzo lubię romanse historyczne to nie mogę odnaleźć tej pasji u Quick. Coś mi brakuje. Jedna myśl roztrzasa na kilka dlugich linijek zeby w kolejnej to powtorzyc. A szkoda czasu.

Na półkach: , , , ,

Wśród romansów historycznych wcale nie tak łatwo znaleźć pozycje, które byłyby napisane z równą lekkością i humorem co "Intryga" A. Quick. Osobiście bardzo podoba mi się fakt, że główna bohaterka jest inna niż zwyczajowe bohaterki w powieściach z tego gatunku, tzn., że zamiast czarować mężczyzn tylko i wyłącznie swoją zjawiskową urodą (i niczym innym, jak to zazwyczaj bywa)...

Generalnie wciągająca, chociaż gdzieś w połowie czytanie zaczęło mi się dłużyć... czytelniczki A. Quick wiedzą za co się zabierają, książka nie jest odstępstwem od jej standardów... dodatkowy plus, bohaterka powieści nie jest irytująca, co się często u autorki zdarza.

Ta książka jest typowym romansem, nie należy tu oczekiwać głębokiej psychologi postaci czy też zawiłej, wielowątkowej fabuły. Jednak ma w sobie coś dzięki czemu czyta się ją lekko i przyjemnie.
Dużym plusem jest spora dawka humoru, która potrafi rozluźnić atmosferę sytuacji. Mnie osobiście bardzo podobają się momenty kiedy główna bohaterka, wykazując się wielką gracją i...

Taka sobie. Nie zachwyca zbytnio. Przyjemnie się czyta, ale jest trochę naiwna. Podobna do innych tej autorki, niczym się nie wyróżnia.

• Romans historyczny
  • Romans