Czułe słówka. Słownik afektonimów

Okładka książki Czułe słówka. Słownik afektonimów Mirosław Bańko
Okładka książki Czułe słówka. Słownik afektonimów
Mirosław Bańko Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Wydawnictwo Naukowe PWN
2010-01-31
2010-01-31
978-83-01-16193-4
czułości afoktonimy słownik językoznawstwo

Wielu facetów chciałoby usłyszeć (do wyboru) od swoich kobiet: mój Ty przystojniaku, pimpusiu, niedźwiadku, dzikusie, czy osiołku.
Z kolei kobietom marzy się aby jej men zawarł w wypowiedzi kierowanej w jej stronę jeden, albo i więcej takich mniej więcej afektonimów jak: wielbię Cię, ty moja... bestio... dziewczynko... kiciaczku... myszko...pupeczko, czy pierożku.

I w oczekiwaniu na taki właśnie moment warto zapoznać się z tą dosyć zgrabnie wydaną i bezpretensjonalną książeczką, której zawartość zasygnalizowałem powyżej.
Można ją oczywiście potraktować jako ściągawką, ale ta opcja to już dla wybitnie zdeterminowanych leniuchów.

I w...

Czułe słówka to publikacja nietuzinkowa. Łączy walory tradycyjnych słowników z interesującym opracowaniem badania socjologicznego. Wszystko to okraszone sporą dawką mądrego humoru. Dla fanów języka i dowcipu przywodzącego na myśl Tuwimowskie "Cicer cum caule" pozycja obowiązkowa. Pozostałych czytelników książka ta może uraczyć wzbogaceniem czułego słownictwa.

Cała recenzja dostępna na stronie: https://karols.pl/czule-slowka-slownik-afektonimow-miroslaw-banko-agnieszka-zygmunt-recenzja/

Cała recenzja...

Wizualne wydanie przemyślane, starannie wykonane, przyciągające wzrok, twarda okładka, krzykliwe kolory.
A jeśli chodzi o treść, to czyta się lekko, szybko i z humorem, bo i za dużo do czytania nie ma. Oprócz nazw jakimi zwracają się do siebie zakochani z krótkim ich opisem, są przykłady użycia ich w zdaniach, znalezionych w internecie, czy gdziekolwiek indziej.

Tylko... po co.

Tak się zastanawiam czy mogę zwątpić w pomysł twórców słownika i podważyć jego zasadność istnienia. Szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego niniejsza pozycja została wydana, jak na mój gust szkoda papieru na czytanie o myszkach, kotkach, miśkach, tudzież innych zwierzątkach, lub częściach ciała oraz jeszcze bardziej barwnych nazwach jakimi określają się ludzie, którzy są ze sobą na dobre i na złe.

Nie rozumiem zamysłu niniejszego słownika.

Wiem tylko tyle, że dzięki szacie graficznej udało się przez to przebrnąć, choć i tak pobieżnie, bo poświęcać czas na to nie ma sensu.
Ale jako element humorystyczny dla jakiejś pary, która być może znajdzie jeszcze jakieś inne określenie? Albo wynajdą wszystkie te, którymi posługują się nawzajem codziennie? Może tak, ale nie w regularnej cenie 39,90 zł (poważnie?).

Tylko......

Jestem copywriterem i ten zbiór czułych słówek ułatwił pracę przy niejednym zleceniu.

Dlaczego mówimy do ukochanej osoby myszko, żabciu czy niebo moje? W słowniku znajdują się najczęściej używane czułe słówka, którymi określamy naszego partnera/partnerkę.

Świetny pomysł na prezent dla najbliższej osoby, przynajmniej w moim przypadku się sprawdził. Uśmialiśmy się serdecznie czytając te hasełka.

• Chcę dostać/kupić
  • 1.Matras
  • O języku i przekładzie
  • Językoznawstwo
  • 1.1 Posiadam
  • Stosik 2012-09÷12

Dodaj cytat z książki Czułe słówka. Słownik afektonimów