Encyklopedia gender. Płeć w kulturze

praca zbiorowa encyklopedie, słowniki 640 str.
Czarna Owca

Porównaj ceny i

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Pochwała encyklopedii

9 Link do recenzji

Nieprawdopodobny lewacko-feministyczny bełkot, przeinaczający znaczenie pojęć. Absurdalne wnioski z genderowych "badań". 6 gwiazd za możliwość zapoznania się z tym ściekiem idei, ponieważ warto wiedzieć jakie podstawy ma głupota.

co prawda brakuje w mojej opinii kilku haseł, ale i tak bardzo dobra książka! Będę wracać!

rzetelna praca naukowa, kilka ciekawych spostrzeżeń.
irytowało mnie ciągłe wymienianie obu płci przy opisach stanowisk, funkcji itp: pisarze i pisarki, badacze i badaczki, psychologowie i psycholożki... w każdym akapicie, w każdym haśle. wydaje się, że dużo lepiej zwrócono by uwagę na maskulinizację języka, gdyby w tej książce używano tylko form żeńskich.

NIemal codziennie rodzice, społeczeństwo, nieświadomi, niepoinformowani ludzie są bombardowani bzdurami przez przedstawicieli partii prawicowych czy kościoła katolickiego na temat szkodliwości ideologii, zwanej gender.

Powiem wam, że mam już serdecznie dość tych wielogodzinnych debat, tych wypowiadanych głupot i banialuk. Politycy na gender chcą sobie "przypiąć" etykietkę...

Encyklopedia gender to nie tylko obszerne kompendium wiedzy na temat płci kulturowej, to przede wszystkim dwieście esejów dotyczących naszej kultury jako całości. Hasła obejmują bowiem ogląd całościowy danego tematu, od rysu historycznego po dzień dzisiejszy. Niektóre hasła są zdefiniowane na nowo, inne zaś są stosunkowo nowe dla naszej kultury. Eseje-hasła wyszły spod...

• Do kupienia
  • Feminizm