Mały Ponurnik Kłapouchego

1999-01-01
1999-01-01
8371206801
Ewelina Jagła
kubuś puchatek kłapouchy fredzia phi-phi milne

Na półkach: , , , , , ,

Może niekoniecznie dla dzieci, ale dorosłym nie raz poprawi humor i przyniesie uśmiech w gorszy dzień. 💚💛🧡❤️💜💙🤪

Wieczny pesymista Kłapouchy doczekał się własnego poradnika. Oferuje swoją niepowtarzalną filozofię i ponurą mądrość, by w posępny sposób rozważyć naturę Wypadków, których nigdy nie ma, dopóki się nie wydarzą, i Urodzin, które dziś są, a jutro już nie oraz radzi, jak znaleźć zagubiony ogon. Nie sposób się nie zaśmiać, czytając ten poradnik - wszelkie radości życia w Stumilowym Lesie zdają się uciekać przed biednym, skołowanym osiołkiem 😀

"Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale".

Ciekawa książka, jednakże nie do końca przeze mnie zrozumiana.

Ciekawa książka, jednakże nie do końca przeze mnie zrozumiana.

Mały "Ponurnik Kłapouchego" to pozycja, jaką warto trzymać na biurku i sięgać do niej zawsze wtedy, gdy coś nie do końca się nam udaje

Książka jest bardzo mała i poręczna. Fajna dla dzieci, ale moim zdaniem lepiej nadaje się dla dorosłych. Jako dziecko najmniej lubiłam tego cudownego osiołka. Teraz, jako dorosła kobieta - kocham go! Jest bardzo mądry i ciekawy. Jego cytaty po prostu powinno się znać. Wszystkie słowa wydają się takie przemyślane. Jego myśli są głębokie. Często mają jakieś ważne znaczenie. Prawie wszystko, co zostało napisane jako słowa Kłapouchego nie powinno się brać dosłownie - trzeba to poczuć, wgłębić się i dopiero zrozumieć sens i przekaz. Na 1 rzut oka niby nic, na kolejny ... czyste złoto. Czytając książkę głosem bohatera i próbując naśladować Jego tempo mówienia, ten mały kwadracik staje się świętością. Szkoda, ze tak szybko się kończy. Ilustracje w środku są piękne. To wszystko tworzy niepowtarzalny klimat. Przy niektórych stronach uroniłam łzę, rzewnie płakałam i śmiałam się do siebie --> taki jest właśnie " Mały Ponurnik Kłapouchego". Każde słowo chłonęłam jak gąbka wodę. Bardzo często czytałam kilka razy poszczególne cytaty, z niektórymi bardzo się identyfikuję i utożsamiam. Mam nawet swój ulubiony :) To jedna z moich ulubionych pozycji. Szczerze polecam!

Hahaha! :D

Hahaha! :D

uwielbiam tego osiołka ♥

uwielbiam tego osiołka ♥

"Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale"

Uwielbiam Kłapouszka i ten jego pesymistyczny humor. Książka zdecydowanie dla miłośników.

"Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale"

Posępne złote myśli Kłapouchego mają w sobie coś wyjątkowego. Jako dorosły człowiek uwielbiam do nich wracać, zawsze znajduję w nich coś dla siebie i odnośnie sytuacji, które spotykają mnie na co dzień :)

• Z dzieciństwa
  • Inne