Bajki nie tylko dla dzieci

Mieczysław Maliński Wydawnictwo: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM religia
83-86204-48-6
Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM
bajki religijne
religia
83-86204-48-6
bajki religijne

Bardzo piękne historie wskazujące na te rzeczy, które w życiu są najważniejsze

Obowiązkowa!

Trochę mi przeszkadzał zbyt kaznodziejski styl, ale cóż... Zostały napisane przez księdza. Bajki propagujące dobroć, empatię, prawdziwie chrześcijańską miłość. Nie brakuje też współczesnych apokryfów o świętych. Opowieści o rzeczach najprostszych i przypomnienie o tym, że w ocenie zjawiska należy brać pod uwagę pryncypia, a nie rzeczy poboczne. A to prawda uniwersalna, a...

Na półkach: , , , ,

Jak ja żałuje, że ta książka jest tak mało znana!
Jest też trudno dostępna, to chyba główny powód.
Bajki ks. Malińskiego jak sam tytuł wskazuje nie są dla dzieci, raczej zostały napisane z myślą o dorosłych. Ludzie nie zdają sobie sprawy z wielu rzeczy. Choćby z tego jak ważnym i cennym darem jest dane nam życie. Wiele osób pochłoniętych pracą, codziennymi obowiązkami lub...

Pomimo tytułu myślałam, że to bajki, opowiadania dla dzieci, tymczasem czytałam i puenta każdej z nich wprawiała mnie w zdumienie.

Książka, która od wielu lat leżała na półce domowej biblioteki. Dopiero zachęcona recenzją sięgnęłam po nią teraz. Nie żałuję. 19 bajek. 19 wynikających z nich morałów. Niektóre niezwykle celne, zmuszające do zatrzymania się i spojrzenia w siebie.
Polecam jako uzupełnienie chwil między czytaniem większych pozycji książkowych.

O matko! Uwielbiam te bajki! Pamiętam, jak kiedyś dostałam je od bodajże babci. Było to, kiedy byłam chyba w drugiej klasie, mimo że to było dawno, bajki pamiętam do dziś. Szczególnie przedostatnią o Świętym Mikołaju. Lubię wracać do tej książki. Polecam i tym małym i tym dużym, ponieważ te bajki nie są tylko dla dzieci - jak głosi tytuł. :)

Ciekawe :) przeczytałam a nie jestem juz dzieckiem heh..
Na swój sposób troszke powazne..

Świetna książka warta polecenia nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych. Opowiadania takie jak "Opowiadanie wigilijne" czy "Święty Mikołaj przychodzi raz w roku" zapadają w pamięć. Wart jest polecenia.

Alibabo, och Alibabo, gdzie są Twoi rozbójnicy.
Gdzież te nieprzeliczalne skarby. Na to odpowiada ks. Maliński:
"Za siódmą górę, za siódmą rzekę, za siódmy las, za siódme morze"*
Pójdziesz i odkryjesz tam własną duszę, nieczyste sumienie skryte pod "płaszczykiem" dobrego samopoczucia.
Wejdź rozgość się i porozmawiaj z samym sobą.
Bajki przygotowane przez autora są równie...

Dyskusje

• Religia
  • Literatura polska
  • Z dzieciństwa
  • 2014
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Bajki nie tylko dla dzieci