Świat i człowiek. Atlas geograficzny

Mir i čelovek
turystyka, mapy, atlasy
83-214-0718-8
Literatura dziecięca rosyjska Atlas geograficzny

Interesująca książka z czasów dzieciństwa :)

Pierwsza popularno-naukowa książka jaką przeczytałem (uczyłem się na niej czytać). Nie pomyślałem nawet, żeby jej szukać, a tu w rekomendacjach mi wyskakuje :)

pamiętam z dzieciństwa jeszcze stre wydanie gdzie był Związek Radziecki, dla dzieciaków fajna rzecz ale dzisiaj to już przestarzałe informacje

Pamiętam :) jedna z pozycji którą człowiek przeglądał w dzieciństwie aby nakręcić wyobraźnię:)

O rety- ale starocie :) Mam w domu (w niebieskiej okładce) i jako dziecko bardzo ją lubiłam ze względu na dużo obrazków. Obecnie mniej przydatna ze względu na postęp świata, zmiany kartograficzne, ustrój polityczny...

Książka z dzieciństwa:) Z czasów, gdy wszystko było takie proste, fascynujące, ciekawe, kolorowe.

Bardzo miło ją wspominam. Była takim magicznym okienkiem na cuda otaczającego świata.

Ach jak cudownie jest widzieć świat oczyma dziecka! Nic tak teraz nie pachnie, nie wygląda, nie oddaje uroku tajemnicy jak wtedy. Jak piękne są dziecięce wspomnienia poznawania świata....

Jako atlas dla dzieci sprawdza się świetnie. I genialnie służy jako pomoc w gry np. "Państwa i miasta". Dla mnie to piękne wspomnienie z dzieciństwa :)

Beztroskie wspomnienie z dzieciństwa... :)

Wertowany w nieskończoność, od wczesnych lat przedszkolnych niemal do końca podstawówki - co za niespodzianka, że go tutaj znajduję!
Najbardziej lubiłam rozdziały poświęcone astronomii, pogodzie i rozmieszczeniu gatunków zwierząt na świecie. Ale trochę mi też w głowie zamącił - dzięki tej książeczce długo wierzyłam, że Berlin nadal jest podzielony, a Jugosławia stanowi...

Jejku jak ja uwielbiałam tą książkę jak byłam mała. To m.in. ona nauczyła mnie korzystania z własnej wyobraźni.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa