Szukając Alaski

Znak
Looking for Alaska
literatura dziecięca
Anna Sak

Najlepsza książka Greena jaką czytałam. Jest cudowna. Jest taka prawdziwa i po prostu wybitna

Nikt nie potrafi tak samo jak John Green uderzyć w czytelnika całym naręczem skrajnych emocji i uczuć w odniesieniu do pojedynczej powieści. "Szukając Alaski" pod tym względem wiedzie prym w całej twórczości autora. Pojawia się bardzo skomplikowana i niezrozumiała postać tytułowej Alaski ‒ dziewczyny, dla której życie składa się z uzależnienia od płytkich źródeł adrenaliny...

Świetna książka. Na początku nie spodobała mi się za bardzo, ale potem i dłużej czytałam tą książkę tym bardziej się do niej przekonywałam. Książka jest cudowna i sądzę, ze każdy powinien ją przeczytać. Jest zdecydowanie moim faworytem.

Do tej książki trzeba dorosnąć żeby odnaleźć głębsze dno. Są różne opinie niektórzy uważają że przedstawia życie w złym świetle. A jeszcze inni że jest poprostu super. Polecam warto przeczytać ale czasem warto sobie jeszcze odpuścić żeby dobrze ją zrozumieć. ☺️

„Szukając Alaski” kojarzy mi się z iglastym lasem w środku lata, z ukrytym za piaszczystą wydmą jeziorem i letniskowymi, drewnianymi domkami nieopodal szkoły. Dodać do tego paczkę przyjaciół i powstają najlepsze wspomnienia z naszego życia.

Z moim wyobrażeniem o takim właśnie tle dla tej powieści, czytałam historię o Alasce z zapartym tchem. Poznajemy kilku nastolatków,...

Na półkach: , , , , ,

Zacznę od tego, że większa część książki nie była dla mnie wybitnie dobrą rozrywką. Ot, historia nastolatków, ich codzienne życie, picie, palenie i gadanie o seksie. Nie potrafiłam się wczuć, niezbyt obchodziły mnie ich losy. Niektóre przemyślenia Milesa, głównego bohatera, były dla mnie dziwne. Tytułowa Alaska irytująca, toksyczna, generalnie szkodliwy wzorzec dla...

Książka napisana lekkim i prostym językiem, bardzo szybko i przyjemnie się ją czytało. Przy tym jest pełna ciekawych rozważań na temat życia. Czytanie o żartach, przygodach i w końcu rozwiązywaniu zagadki przez paczkę przyjaciół było naprawdę wciągające.

Mam do niej duży sentyment, ponieważ jest to jedna z ważniejszych pozycji mojego okresu adolescencji. Często do niej wtedy wracałam, była miłą ucieczką od rzeczywistości. Bawiła i wzruszała do łez.

Recenzja książki pt. "Szukając Alaski" autor: John Green
cyt. "Zawsze istnieją odpowiedzi. Musimy tylko wykazać się dostateczną inteligencją". (cytat zawarty w ww. książce)

"Szukając Alaski" to druga pozycja Johna Greena, po którą sięgnęłam. Poprzednia książka pt. "Gwiazd naszych wina" wzbudziła we mnie wiele emocji, jej treść na długo utkwiła mi w pamięci. Powieść...

John Green po raz kolejny usnuł niepowtarzalną historię, z mega klimatem . Świetnie wykreowani bohaterowie, bardzo lubię wyjątkowość postaci u Greena. No i , oczywiście świetne cytaty i przemyślenia, będące podstawą każdej jego książki.

Dyskusje

11 923