Najdłuższa droga

Okładka książki Najdłuższa droga Piotr Śliwiński
Okładka książki Najdłuższa droga
Piotr Śliwiński Wydawnictwo: Skarpa Warszawska powieść historyczna
432 str. 7 godz. 12 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Skarpa Warszawska
Data wydania:
2024-08-28
Data 1. wyd. pol.:
2024-08-28
Liczba stron:
432
Czas czytania
7 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788383295763
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
60
41

Na półkach:

„Najdłuższa droga” Piotra Śliwińskiego to kontynuacja powieści historycznej „Na surowej ziemi”. Dalszy ciąg wojennych losów Juliana Zakrzeńskiego, oficera wojsk napoleońskich, byłego żołnierza wojsk koronnych, uczestnika wojny 1792 r. i insurekcji kościuszkowskiej oraz jego synów – Stanisława i Józefa.
Bohaterowie walczą podczas odwrotu armii napoleońskiej spod Moskwy. Julian wciąż pisze listy do swej małżonki przebywającej we Francji. Ma kontakt ze Stasiem, równocześnie martwi się brakiem wiadomości na temat młodszego Józia.
Staś walczy odważnie i z wielkim poświęceniem, ale wciąż zamartwia się o Jowankę podążającą wojennym szlakiem pod opieką księcia Józefa Poniatowskiego. Brak wieści o ukochanej, która nosi pod sercem jego dziecko nie daje mu spokoju.
Drogi braci i ojca Zakrzeńskich czasem się krzyżują, co daje im nadzieję. Kto z nich przeżyje? Czy Jowanka i Stanisław odnajdą się w wojennej zawierusze? Dokąd los rzuci Józia?
Głód i sroga zima dziesiątkują wojska pod dowództwem upadającego na duchu Napoleona. Ci, których nie pokonały lodowate wody Berezyny, pójdą przez Wilno i Warszawę do Krakowa, a stamtąd wiosną 1813 roku ruszą do Saksonii, by w październiku zderzyć się pod Lipskiem z siłami koalicji antyfrancuskiej.
Wśród Polaków rodzi się niepewność. Zastanawiają się nad sensem trwania przy Bonapartem. Książę Józef otrzymuje wieści o kolejnych liczących się w polityce ludziach, którzy przechodzą na przeciwną stronę. Sam zaś trwa lojalnie przy francuskim cesarzu.
Na kartach powieści pojawia się wiele postaci historycznych. Oprócz Napoleona I, księcia Józefa, generałów: Dąbrowskiego, Kniaziewicza i Caulaincourta, spotkamy się m. in. z Henriettą de Vauban, Zofią Czosnowską, Aleksandrem Fredrą, Muratem czy pułkownikiem Dwernickim.
Wspaniale opisane trudy walki i przeżycia bohaterów, barwne, sugestywne opisy otaczajacej ich rzeczywistości oraz przyrody pozwalają zatopić się w realiach powieści.
Autor po raz kolejny ujął mnie swą wiedzą. Mnogość faktów doskonale splecionych z elementami fikcji sprawiła, że z przyjemnością przekladałam kolejne kartki, a przy końcu już tęskniłam za świetnie wykreowanymi bohaterami.
Takie powieści historyczne chce się czytać. Napisane bez zbędnego patosu, barwne, porywające wartką akcją, a przy okazji przybliżające szczegóły wydarzeń znanych ze szkolnych podręczników. Śliwiński sprawił, że posągowe podręcznikowe postaci ożyły ze swymi wadami, zaletami i można z zapartym tchem śledzić ich poczynania. Napisał kolejną powieść, w której słychać odgłosy armat, jęki rannych, trzask pękającego na rzece lodu; w której czuć zapach ziemi, krwi i potu.

„Najdłuższa droga” Piotra Śliwińskiego to kontynuacja powieści historycznej „Na surowej ziemi”. Dalszy ciąg wojennych losów Juliana Zakrzeńskiego, oficera wojsk napoleońskich, byłego żołnierza wojsk koronnych, uczestnika wojny 1792 r. i insurekcji kościuszkowskiej oraz jego synów – Stanisława i Józefa.
Bohaterowie walczą podczas odwrotu armii napoleońskiej spod Moskwy....

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    3
  • Chcę w prezencie
    1
  • Do kupienia
    1
  • Powieść historyczna
    1
  • Legimi
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Najdłuższa droga


Podobne książki

Przeczytaj także